ROSUVASTATIN RANBAXY tabletki

  • ROSUVASTATIN RANBAXY to lek stosowany w farmakoterapii pierwotnej hipercholesterolemii u pacjentów powyżej 10 lat (typu IIa, z wyjątkiem rodzinnej heterozygotycznej hipercholesterolemii) lub mieszanej dyslipidemii (typu IIb).
  • ROSUVASTATIN RANBAXY tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rozuwastatyna (Rosuvastatinum)

Wskazania:
- farmakoterapia pierwotnej hipercholesterolemii u pacjentów dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 10 lat lub starszych (typu IIa, z wyjątkiem rodzinnej heterozygotycznej hipercholesterolemii) lub mieszanej dyslipidemii (typu IIb) jako leczenie uzupełniające
- farmakoterapia rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako leczenie uzupełniające
- w zapobieganiu dużym napadom sercowo-naczyniowym u pacjentów z wysokim ryzykiem wystąpienia takiego zdarzenia po raz pierwszy

Działanie:
Preparat ma w składzie rozuwastatyna, która to jest wybiórczym i kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA. Substancja czynna podwyższa liczbę receptorów dla LDL na powierzchni komórek wątroby, co usprawnia wychwyt i katabolizm LDL, ogranicza wytwarzanie VLDL w wątrobie i doprowadza do zmniejszenia całkowitej ilości LDL i VLDL. Stężenie maksymalne lek osiąga do 5 h, a biodostępność wynosi około 20%. Wiązanie z białkami krwi (większość albumin) wynosi do 90%. 10% metabolizm zachodzi w wątrobie, a reszta czyli około 90% rozuwastatyny jest eliminowane wraz z kałem w postaci niezmienionej. Okres połowicznego rozpadu wynosi około 19 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rozuwastatynę lub składniki pomocnicze leku Rosuvastatin Ranbaxy
- choroba wątroby
- istotne zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- miopatia
- podawanie jednocześnie cyklosporyny
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym niestosujące skutecznych metod antykoncepcji
- dodatkowo stosowanie dawki 40 mg jest przeciwwskazane u pacjentów z czynnikami predysponującymi do występowania miopatii lub rabdomiolizy (klirens kreatyniny <60 ml/min, niedoczynność tarczycy, genetycznie uwarunkowane choroby mięśni, nadużywanie alkoholu, pochodzenie azjatyckie, jednoczesne stosowanie leków z grupy fibratów)

Dawkowanie Rosuvastatin:
Lek podaje się doustnie. W czasie leczenia powinno się stosować dietę, a dawkowanie ustala się indywidualnie. Leczenie rozpoczyna się od dawki 5-10 mg na dobę. Leczenie dawką 40 mg prowadzi się pod opieką specjalisty. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 10 roku życia. Lek można przyjmować o każdej porze dnia niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel