ROMILAST tabletki

  • ROMILAST zawiera monteleukast i występuje w postaci tabletek do rozgryzania i żucia. Stosowany u pacjentów w wieku od 6 do 14 lat w leczeniu oraz zapobieganiu przewlekłej astmie oskrzelowej łagodnej oraz umiarkowanej.
  • ROMILAST tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (Montelukastum natricum)

Wskazania:
- zamiennie za małe dawki wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 6 do 14 lat z przewlekłą astmą łagodną, u których w ostatnim okresie nie występowały ciężkie napady astmy
- zapobieganie astmie oskrzelowej u pacjentów w wieku 2 lat i starszych, w której cechą dominującą jest wysiłkowy skurcz oskrzeli
- dodatkowe leczenie przewlekłej astmy oskrzelowej łagodnej i umiarkowanej u pacjentów w wieku od 6 do 14 lat (w przypadku niewystarczającej kontroli objawów za pomocą wziewnych kortykosteroidów i krótko działających beta-agonistów)

Działanie:
Romilast to preparat przeciwastmatyczny stosowany ogólnie. Jako wysoce selektywny antagonista cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1 działa hamując skurcz oskrzeli wywołany wdychaniem LTD4. W ciągu 2 h od podania doustnego monteleukastu można zaobserwować rozszerzenie oskrzeli. Spada liczba eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, a także poprawia kliniczna kontrola astmy. Preparat szybko wchłania się po podaniu doustnym. Z białkami osocza wiąże się w ponad 99%. Metabolizowanie leku zachodzi w wątrobie przy udziale CYP3A4, CYP2A6 i CYP2C9. Monteleukast i jego metabolity usuwane są niemal wyłącznie wraz z żółcią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na montelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Romilast

Dawkowanie Romilast:
Lek przyjmuje się doustnie. Tabletki do rozgryzania i żucia stosuje się najczęściej u dzieci w wieku 6-14 lat. Podaje się jedną tabletkę raz na dobę wieczorem. Przyjmować 1 h przed lub 2 h po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel