ROZACOM krople do oczu

  • ROZACOM to lek stosowany w zwiększonym ciśnieniu śródgałkowym u chorych z jaskrą otwartego kąta przesączania, jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, kiedy monoterapia z zastosowaniem miejscowego leku β-adrenolitycznego nie jest skuteczna.
  • ROZACOM krople do oczu
Producent: Adamed
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dorzolamid, timolol (Dorzolamidum, Timololum)

Wskazania:
- leczenie zwiększonego ciśnienia śródgałkowego u chorych z jaskrą otwartego kąta przesączania lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, kiedy monoterapia z zastosowaniem miejscowego leku β-adrenolitycznego nie jest skuteczna

Działanie:
Rozacom zawiera dorzolamid, timolol, które obniżają podwyższone ciśnienie śródgałkowe poprzez zmniejszenie wydzielania cieczy wodnistej za pośrednictwem różnych mechanizmów działania. Dzięki połączeniu efektów obu leków zwiększa się obniżenie ciśnienia śródgałkowego w stosunku do leczeniem każdym z nich stosowanym osobno. Maleinian tymololu jest nieselektywnym lekiem blokującym receptory β-adrenergiczne. Główne działanie tymololu związane jest ze zmniejszeniem wytwarzania cieczy wodnistej, ponadto obserwowano także niewielkie zwiększenie odpływu płynu. Chlorowodorek dorzolamidu silnie hamuje aktywność anhydrazy węglanowej II. Zahamowanie aktywności tego enzymu w aparacie rzęskowym zmniejsza wydzielanie cieczy wodnistej, prawdopodobnie przez spowolnienie tworzenia jonów wodorowęglanowych, w następstwie tego ograniczenie transportu sodu i płynu. Rozacom zastosowany miejscowo obniża podwyższone ciśnienie śródgałkowe, bez względu na to czy jest ono związane z jaskrą, czy też nie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na dorzolamid, timolol, bądź którykolwiek składnik preparatu Rozacom
- nadreaktywność dróg oddechowych, w tym astma oskrzelowa występującą aktualnie lub w wywiadzie oraz ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa
- blok przedsionkowo-komorowy II lub III stopnia
- jawna niewydolność krążenia
- wstrząs kardiogenny
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- kwasica hiperchloremiczna

Dawkowanie Rozacom:
Podaje się jedną kroplę do chorego oka/oczu 2 razy na dobę. Należy pamiętać o zachowaniu odstępu co najmniej 10 minutowego pomiędzy kolejnymi lekami dospojówkowymi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel