ROSUVASTATIN TEVA tabletki

  • ROSUVASTATIN TEVA to farmaceutyk o działaniu przeciwmiażdżycowym stosowany w profilaktyce dużych zdarzeń sercowo-naczyniowych oraz w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii.
  • ROSUVASTATIN TEVA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rozuwastatyna (Rosuvastatinum)

Wskazania:
- w zapobieganiu dużym napadom sercowo-naczyniowym u pacjentów z wysokim ryzykiem wystąpienia takiego zdarzenia po raz pierwszy
- farmakoterapia rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako leczenie uzupełniające
- farmakoterapia pierwotnej hipercholesterolemii u pacjentów dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 10 lat lub starszych (typu IIa, z wyjątkiem rodzinnej heterozygotycznej hipercholesterolemii) lub mieszanej dyslipidemii (typu IIb) jako leczenie uzupełniające

Działanie:
Rozuwastatyna to wybiórczy i kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu ograniczającego szybkość przemiany 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora cholesterolu. Zwiększa liczbę receptorów na powierzchni komórek wątroby dla LDL, co ułatwia wychwyt i katabolizm LDL. Odpowiedzialna jest też za hamowanie wytwarzania VLDL w wątrobie, co skutkuje zmniejszoną całkowitą ilością LDL i VLDL. W ciągu ok. 5 h od podania doustnego osiąga stężenie maksymalne, przy biodostępności wynoszącej ok. 20%. Wiąże się w 90% z białkami osocza krwi (głównie z albuminami). Metabolizm jest niewielki. Ok. 90% leku jest eliminowane w postaci niezmienionej z kałem, a reszta z moczem, ok. 5% w postaci niezmienionej. Okres połowicznego rozpadu wynosi ok. 19 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rozuwastatynę lub składniki pomocnicze leku Rosuvastatin Teva
- choroba wątroby
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym niestosujące skutecznych metod antykoncepcji
- istotne zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- miopatia
- podawanie jednocześnie cyklosporyny
- dodatkowo stosowanie dawki 40 mg jest przeciwwskazane u pacjentów z czynnikami predysponującymi do występowania miopatii lub rabdomiolizy (klirens kreatyniny <60 ml/min, niedoczynność tarczycy, genetycznie uwarunkowane choroby mięśni, nadużywanie alkoholu, pochodzenie azjatyckie, jednoczesne stosowanie leków z grupy fibratów)

Dawkowanie Rosuvastatin Teva:
Preparat podawany jest doustnie. Dawka początkowa to 5 mg. Maksymalna dawka to 40 mg ale stosuje się ją pod opieką lekarza. Terapię ustala się indywidualnie. Można przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel