RUDOTEL tabletki

  • RUDOTEL zawiera substancję czynną medazepam, która jest anksjolitykiem i znalazła zastosowanie w farmakoterapii ostrych i przewlekłych stanów lękowych, napięcia emocjonalnego oraz pobudzenia.
  • RUDOTEL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
medazepam (Medazepamum)

Wskazania:
- w ostrych i przewlekłych stanach lękowych, napięcia emocjonalnego oraz pobudzenia

Działanie:
Medazepam jest pochodną benzodiazepiny, która działa silnie łagodząco na stany napięcia emocjonalnego, pobudzenia i lęku oraz dzaiła uspokajająco i nasennie. Dodatkowo większe dawki zmniejszają napięcie mięśniowe oraz działają przeciwdrgawkowo. Nasila hamujące działanie neuronów GABA-ergicznych. Dobrze wchłania się po podaniu doustnym, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 1-2 h od podania. Czas połowicznego rozpadu wynosi 2 h. Jest szybko metabolizowany w wątrobie do desmetylomedazepamu, temazepamu i oksazepamu, które wykazują takie samo działanie. Medazepam i jego metabolity są usuwane głównie wraz z moczem. Przenika przez barierę łożyska i do mleka matki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na medazepam, inne benzodiazepiny lub którykolwiek ze składników preparatu Rudotel
- występowanie uzależnienia w wywiadzie
- miastenia
- ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennym lub przeciwbólowymi albo lekami psychotropowymi (leki neuroleptyczne, przeciwdepresyjne, lit)
- ataksja móżdżkowa lub rdzeniowa
- jaskra z zamkniętym kątem przesączania
- ciężkie uszkodzenie wątroby (żółtaczka cholestatyczna)
- zespół bezdechu sennego
- stosowanie u dzieci i młodzieży

Dawkowanie Rudotel:
Lek podaje się doustnie. Dawka jest dostosowywana indywidualnie. Podaje się od 10 do 30 mg w dawkach podzielonych lub raz na dobę wieczorem. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg. Leczenie powinno trwać jak najkrócej i nie dłużej niż 4 tygodnie. W przypadku stosowaniu leku wieczorem należy go przyjmować na pół godziny przed położeniem się spać i nie bezpośrednio po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel