RULID tabletki do sporządzania zawiesiny

  • RULID to lek stosowany w leczeniu paciorkowcowego zapalenia gardła (angina), ostrego zapalenia zatok obocznych nosa, pozaszpitalnego i atypowego zapalenia płuc, oskrzeli oraz w zakażeniach skóry i tkanki podskórnej.
  • RULID tabletki do sporządzania zawiesiny
Producent: Sanofi Aventis
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
roksytromycyna (Roxithromycinum)

Wskazania:
- paciorkowcowe zapalenie gardła (angina)
- ostre zapalenie zatok obocznych nosa
- nadkażenia w przebiegu ostrego zapalenia oskrzeli i zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli
- pozaszpitalne zapalenie płuc i atypowe zapalenie płuc
- gronkowcowe i paciorkowcowe zakażenia skóry i tkanki podskórnej o lekkim przebiegu

Działanie:
Roksytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym wykazującym działanie bakteriostatyczne m.in. na Mycoplasma pneumoniae, Moraxella catarrhalis, Legionella pneumophila, Campylobacter jejuni, Helicobacter pylori, Listeria monocytogenes, Chlamydia trachomatis, Ch. psittaci i Ch. pneumoniae, Propionibacterium acnes, Neisseria meningitidis, Streptococcus spp., Gardnerella vaginalis, Borrelia burgdorferi, Corynebacterium diphtheriae, Staphylococcus spp. Zmienną wrażliwość wykazują Haemophilus influenzae, Ureaplasma urealyticum. Antybiotyk nie działa m.in. na Enterobacteriaceae, Pseudomonas aeruginosa, Bacteroides fragilis, Acinetobacter spp., szczepy Staphylococcus spp. oporne na metycylinę. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, a obecność pokarmu wpływa na upośledzenie wchłaniania. Z białkami osocza wiąże się w 96%. Przenika m.in. do płuc, migdałków podniebiennych, gruczołu krokowego, a także przez barierę łożyska i w niewielkich stężeniach do mleka matki. Antybiotyk nie przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a eliminacja głównie z kałem oraz w niewielkiej części z moczem. Czas połowicznego rozpadu we krwi wynosi około 10,5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Rulid
- jednoczesne stosowanie alkaloidów sporyszu o działaniu zwężającym naczynia krwionośne, cyzaprydu, astemizolu, pimozydu lub terfenadyny

Dawkowanie Rulid:
Lek podaje się doustnie. Postać zawiesiny przeznaczona jest dla dzieci 5-8 mg/kg mc. na dobę w 2 dawkach. Zazwyczaj dzieci o mc. 6-11 kg: 25 mg co 12 h, dzieci o mc. 12-23 kg: 50 mg co 12 h, dzieci o mc. 24-40 kg: 100 mg co 12 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel