NEBILENIN tabletki

  • NEBILENIN jest lekiem przeznaczonym do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi nebiwolol odpowiedzialny za skuteczne obniżanie ciśnienia tętniczego krwi oraz spowolnienie pracy serca.
  • NEBILENIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
nebiwolol (Nebivololum)

Wskazania:
Preparat należy podawać osobom z nadciśnieniem tętniczym samoistnym oraz stabilną, łagodną i przeciętną przewlekłą niewydolnością serca (jako kuracja uzupełniająca standardowe leczenie u osób powyżej 70 roku życia).

Działanie:
Lek stanowi źródło nebiwololu, który jest mieszaniną 2 enancjomerów: SRRR nebiwololu (d-nebiwolol) i RSSS nebiwololu (l-nebiwolol). W związku z tym wykazuje podwójne działanie farmakologiczne. Jest kompetencyjnym i selektywnym antagonistą receptorów ß-adrenergicznych (enancjomer SRRR). Ponadto odpowiada za łagodne działanie rozszerzające naczynia krwionośne, co jest efektem oddziaływania na szlak przemian metabolicznych L-arginina/tlenek azotu. Nebiwolol przyczynia się do spowolnienia czynności serca oraz działa hipotensyjnie (podczas spoczynku oraz wysiłku fizycznego), u osób z prawidłowym ciśnieniem i tych z nadciśnieniem tętniczym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- zaburzenia pracy wątroby
- niewydolność serca o ostrym przebiegu
- zespół objawów związany z niedokrwieniem lub niedotlenieniem narządów i tkanek
- epizody niewyrównanej niewydolności serca, które wymagają dożylnego aplikowania preparatów o działaniu inotropowym dodatnim
- syndroma bradycardia – tachycardia
- ciężkie zaburzenia krążenia obwodowego
- równoczesne przyjmowanie floktafeniny i sultoprydu
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst. u osób bez rozrusznika
- astma oskrzelowa o ciężkim przebiegu bądź ciężka długotrwała choroba obturacyjna płuc
- guz chromochłonny nadnerczy niepoddawany leczeniu
- zwiększona ilość metabolitów w surowicy
- spowolnienie pracy serca
- hipotonia

Dawkowanie Nebilenin:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego stosować 1 tabl./24h o stałej porze. Efekt terapeutyczny obserwuje się po 7-14 dniach leczenia, w rzadkich przypadkach - po 28 dniach). W przypadku przewlekłej niewydolności serca na początku stosować 1,25 mg x 1/24h, dawkę należy zwiększać stopniowo (podwajając dawkę) co 7-14 dni aż do uzyskania efektywnej dawki podtrzymującej. Nie należy podawać dawki większej niż 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel