NEBICARD tabletki

  • NEBICARD to doustny lek, który zawiera nebiwolol odpowiadający za działanie hipotensyjne. Przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwolnienia czynności serca.
  • NEBICARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
nebiwolol (Nebivololum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz stabilnej, łagodnej i przeciętnej długotrwałej niewydolności serca (w ramach uzupełnienia standardowego leczenia u osób powyżej 70 roku życia).

Działanie:
Lek działa na bazie nebiwololu, który jest racematem 2 enancjomerów: SRRR nebiwololu (d-nebiwolol) i RSSS nebiwololu (l-nebiwolol) wykazującym podwójne działanie farmakologiczne. Stanowi kompetencyjnego i selektywnego antagonistę receptorów ß-adrenergicznych (enancjomer SRRR). Charakteryzuje się działaniem przyczyniającym się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co ma związek z oddziaływaniem na szlak przemian metabolicznych L-arginina/ tlenek azotu. Odpowiada za zwolnienie pracy serca oraz wykazuje właściwości hipotensyjne (zarówno w czasie spoczynku jak i podczas aktywności fizycznej), u pacjentów z prawidłowym ciśnieniem i tych z nadciśnieniem tętniczym. Nie działa antagonistycznie ?-adrenergicznie.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenia pracy wątroby
- niewydolność serca o ostrym przebiegu
- wstrząs kardiogenny
- epizody niewyrównanej niewydolności serca, które wymagają dożylnego aplikowania preparatów o działaniu inotropowym dodatnim
- zespół chorego węzła zatokowego
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst. u pacjentów bez rozrusznika
- astma oskrzelowa o ciężkim przebiegu bądź ciężka długotrwała choroba obturacyjna płuc
- guz chromochłonny nadnerczy niepoddawany leczeniu
- zwiększona ilość we krwi metabolitów
- bradykardia
- hipotonia
- ciężkie zaburzenia krążenia obwodowego
- równoczesne przyjmowanie floktafeniny i sultoprydu.

Dawkowanie Nebicard:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego stosować 5 mg/24h o stałej porze (działanie obserwuje się po 7-14 dniach leczenia, w niektórych przypadkach - po 28 dniach). Przy przewlekłej niewydolności serca na początku podawać 1,25 mg x 1/24h, dawkę należy zwiększać stopniowo (podwajając dawkę) co 7-14 dni aż do uzyskania efektywnej dawki podtrzymującej. Nie należy stosować więcej niż 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel