NEBBUD zawiesina do nebulizacji

  • NEBBUD to glikokortykosteroidowy lek przeznaczony do stosowania wziewnego, który przyczynia się do zwężenia oskrzeli i zmniejszenia reaktywności dróg oddechowych na mediatory procesów zapalnych.
  • NEBBUD zawiesina do nebulizacji
Producent: Teva
Skład: budezonid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
budezonid (Budesonidum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku u osób dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt powyżej 6 miesiąca życia w przypadku astmy oskrzelowej (jeżeli stosowanie inhalatora ciśnieniowego z dozownikiem albo inhalatora proszkowego nie przynosi oczekiwanych efektów albo nie jest zalecane)

Działanie:
Lek działa na bazie budezonidu, który jest glikokortykosteroidem charakteryzującym się silnym, miejscowym działaniem przeciwzapalnym. Preparat przyczynia się do zwężenia oskrzeli w natychmiastowych, a także opóźnionych reakcjach astmatycznych, ogranicza reaktywność dróg oddechowych na histaminę i metacholinę u osób ze stwierdzoną nadreaktywnością oskrzeli. Charakteryzuje się znaczną efektywnością działania w czasie profilaktyki astmy związanej z wysiłkiem fizycznym.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Nebbud:
Stosować wziewnie. Na początku osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się podawanie przeważnie 0,5-2 mg/24h. Dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 12 lat podawać 0,25-1 mg/24h. W ramach podtrzymywania stosować dawkę ustaloną indywidualnie do każdego pacjenta. Przeważnie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia jest to zazwyczaj dawka w zakresu 0,5-2 mg/24h, a u dzieci od 6 miesiąca życia do 12 lat – 0,25-1 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel