NAKOM MITTE tabletki

  • NAKOM MITTE to złożony lek doustny, odpowiadający za złagodzenie symptomów choroby Parkinsona, mających postać szczególnie sztywności mięśni oraz spowolnienia ruchowego. Zawiera karbidopę i lewodopę.
  • NAKOM MITTE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
karbidopa (Carbidopum), lewodopa (Levodopum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku choroby i (albo) zespołu Parkinsona. Wskazany w celu zmniejszania fluktuacji ruchowych, jeżeli leczenie wyłącznie za pomocą preparatów zawierających lewodopę nie daje odpowiednich rezultatów.

Działanie:
Lek zaliczany do kategorii preparatów złożonych. Zawiera lewodopę, czyli prekursor dopaminy oraz karbidopę - inhibitor obwodowy dekarboksylazy DOPA. Dzięki nim lek odpowiada za neutralizowanie symptomów choroby Parkinsona, szczególnie sztywności tkanki mięśniowej oraz spowolnienie ruchowe. Oddziałuje również na drżenie, utrudnione połykanie, nadmierne ślinienie się i brak stabilności poprawy. Po zastosowaniu doustnym lewodopa ulega gwałtownemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, jednak w różnym stopniu. Połączenie tych dwóch substancji czynnych (lewodopy z karbidopą) sprzyja znacznemu zwiększeniu dostępności lewodopy dla mózgu i umożliwia ograniczenie dawki lewodopy, co jest równoznaczne ze zmniejszeniem ilości i nasilenia skutków ubocznych.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- jaskra z zamkniętym kątem przesączania
- poważne zaburzenia pracy serca
- ostra faza udaru mózgu
- zmiany skórne o charakterze czerniakowatym
- zaburzenia psychiczne z poważnymi symptomami psychotycznymi
- równoczesne przyjmowanie nieselektywnych inhibitorów MAO albo wybiórczych inhibitorów MAO-A oraz okres 14 dni po zaprzestaniu ich stosowania

Dawkowanie Nakom Mitte:
Stosować doustnie. W przypadku pacjentów nieleczonych dotychczas lewodopą należy na początku stosować 1 tabl. x 3/24h. Później dawkę zwiększa się o 1 tabl. codziennie albo co 2. dzień do czasu osiągnięcia oczekiwanego efektu terapeutycznego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel