NIMVASTID kapsułki

  • NIMVASTID to preparat, który dzięki zawartości rywastygminy odpowiada za złagodzenie symptomów choroby Parkinsona oraz usprawnienie procesów poznawczych przy chorobie Alzheimera.
  • NIMVASTID kapsułki
Producent: Krka
Skład: rywastygmina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w przypadku łagodnej i umiarkowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej i umiarkowanej postaci otępienia u osób z idiopatyczną chorobą Parkinsona.

Działanie:
Preparat działa na bazie rywastygminy, która jest inhibitorem acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Odpowiada za usprawnienie cholinergicznego przekaźnictwa neurosynamptycznego, w wyniku spowolnienia procesu rozkładu acetylocholiny, która uwalniana jest przez czynnościowo sprawne komórki nerwowe cholinergiczne. Substancja czynna w związku z tym może pozytywnie oddziaływać na symptomy ubytkowe, dotyczące procesów poznawczych u osób z otępieniem w przypadku choroby Alzheimera i Parkinsona. Rywastygmina wykazuje właściwości blokujące wobec cholinoesteraz, przyczyniając się do wytworzenia z nimi kompleksu za pomocą wiązania kowalencyjnego. Dzięki temu ma miejsce czasowa inaktywacja. Po zastosowaniu doustnym lek zostaje szybko i całkowicie wchłonięty z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Nimvastid:
Stosować doustnie. Zazwyczaj zaleca się podawanie dawki wynoszącej 1,5 mg x 2/24h. Jeśli pacjent dobrze toleruje tą dawkę, po przynajmniej 14 dniach leczenia można zwiększyć ją do 3 mg x 2/24h. W przypadku dalszej dobrej tolerancji preparatu można zwiększać jego dawkę do 4,5 mg, a następnie do 6 mg x 2/24h, po przynajmniej 14 dniowym okresie leczenia poprzednią dawką.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel