SINTROM tabletki

  • SINTROM jest preparatem wykazującym właściwości przeciwzakrzepowe. Działa na bazie acenokumarol, który jest antagonistą wobec witaminy K. Lek przeznaczony do stosowania doustnego.
  • SINTROM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
acenokumarol (Acenocoumarolum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w ramach leczenia i przeciwdziałania schorzeniom zakrzepowo-zatorowym.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi acenokumarol, który jest pochodną kumaryny, wykazuje właściwości antagonistyczne względem witaminy K. Odpowiada za blokowanie koagulacji w wyniku ograniczenia czynności reduktazy epoksydowej witaminy K i późniejsze ograniczenie ?-karboksylacji kwasu glutaminowego umiejscowionych w pobliżu terminalnych części zarówno czynników krzepnięcia II (protrombiny), VII, IX, X, jak i białka C albo jego kofaktora białka S. Substancja czynna przyczynia się do przedłużenia czasu protrombinowego (PT/INR) w ciągu 36-72 h w zależności od podanej dawki. Ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża
- osoby nie poddające się kontroli i niezdolne do współpracy
- schorzenia, w których prawdopodbieństwo wystąpienia krwotoku jest większe od przewidywanej po jego zastosowaniu korzyści klinicznej
- wrzody żołądka i/albo dwunastnicy bądź krwotoki z przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego albo oddechowego, a także krwotoki mózgowe, ostre zapalenie osierdzia i wysięk osierdziowy
- stan zapalny wsierdzia spowodowany przez czynniki zakaźne
- poważne nadciśnienie tętnicze krwi
- zaburzenia wydolności wątroby albo nerek
- podwyższona czynność fibrynolityczna

Dawkowanie Sintrom:
Stosować doustnie, dostosowując dawkę do stanu pacjenta. Przeważnie jeśli PT/INR mieści się w zakresie normy u pacjentów o prawidłowej masie ciała na początku podaje się 2-4 mg/24h pierwszego dnia leczenia, bez dawki wysycającej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel