SOBYCOR tabletki

  • SOBYCOR to lek doustny, charakteryzujący się działaniem hipotensyjnym. Odpowiada również za ograniczenie zapotrzebowania serca na tlen i łagodzenie objawów dławicy piersiowej.
  • SOBYCOR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fumaran bisoprololu (Bisoprololi fumaras)

Wskazania:
Preparat należy stosować podczas leczenia nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca (dusznicy bolesnej), a także długotrwałej stabilnej niewydolności serca z osłabieniem czynności skurczowej lewej komory (podawany razem z inhibitorami ACE, preparatami diuretycznymi i opcjonalnie glikozydami naparstnicy).

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi bisoprolol, który jest wysoce wybiórczym lekiem hamującym receptory beta1-adrenergiczne, pozbawionym wewnętrznej czynności sympatykomimetycznej i ważnych właściwości normalizujących błonę komórkową. Charakteryzuje się nieznacznym powinowactwem do receptorów beta2 mięśni gładkich oskrzeli i naczyń oraz do receptorów beta2 mających związek z regulacją przemiany materii. Sposób działania preparatu w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia krwi nie został do końca poznany. Substancja czynna znacząco ogranicza poziom reniny w osoczu. U osób z dusznicą bolesną zatrzymanie receptorów ?1 wywołuje zwolnienie akcji serca i w efekcie przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania na tlen. W związku z tym bisoprolol efektywnie usuwa albo ogranicza symptomy chorobowe. Doraźne podawanie leku u osób z chorobą wieńcową, bez długotrwałej niewydolności serca, ogranicza częstość akcji serca i objętość wyrzutowa, a w konsekwencji pojemność minutową i zużycie tlenu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ostra niewydolność serca albo okres dekompensacji niewydolności serca, wymagający dożylnego aplikowanie preparatów wykazujących właściwości inotropowe
- wstrząs kardiogenny
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. albo IIIst. (bez rozrusznika)
- zespół chorego węzła zatokowego
- blok zatokowo-przedsionkowy
- symptomatyczne spowolnienie pracy serca (częstość akcji serca <60 uderzeń/min przed rozpoczęciem leczenia)
- hipotonia (ciśnienie skurczowe <100 mmHg)
- ciężka astma oskrzelowa albo ciężka długotrwała obturacyjna choroba płuc
- choroba zarostowa tętnic obwodowych
- ciężka postać zespołu Raynauda
- guz chromochłonny nie poddawany leczeniu
- kwasica metaboliczna
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Sobycor:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego i dusznicy bolesnej przeważnie podaje się 10 mg x 1/24h, jednak nie więcej niż 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel