SORTABAX tabletki

  • SORTABAX to preparat zaliczany do kategorii leków hipotensyjnych. Zawarty w nim losartan potasu (antagonista receptorów angiotensyny II) powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • SORTABAX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu (Losartanum kalicum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego u dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Wskazany przy schorzeniach nerek u osób z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 z białkomoczem w ramach leczenia przeciwnadciśnieniowego. Stosować przy długotrwałej niewydolności serca u dorosłych, w sytuacji gry podawanie inhibitorów ACE jest niewskazane oraz w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia udaru mózgu u osób z nadciśnieniem tętniczym i przerostem lewej komory serca potwierdzonym w EKG.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Dzięki zawartości losartanu potasu jest antagonistą receptorów angiotensyny II (typu AT1). Losartan potasu i jego farmakologicznie aktywny metabolit (kwas karboksylowy) odpowiadają za wybiórcze blokowanie wszystkich ważnych farmakologicznie właściwości angiotensyny II, bez względu od jej pochodzenia albo drogi syntezowania. Substancja czynna nie jest antagonistą ani nie hamuje receptorów innych hormonów albo kanałów jonowych, które są ważne w regulowaniu aktywności systemu krwionośnego; nie zatrzymuje czynności ACE (kinazy II) - enzymu rozkładającego bradykininę. W związku z tym preparat nie nasila działania niepożądanego związanego z działaniem bradykininy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poważne zaburzenia pracy wątroby
- ciąża

Dawkowanie Sortabax:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego przeważnie na początku i w ramach podtrzymania podaje się dawkę wynoszącą 50 mg x 1/24h. Najwyższe działanie przeciwnadciśnieniowe uzyskuje się w ciągu 3-6 tygodni od rozpoczęcia kuracji. U dzieci od 6 roku życia i młodzieży o mc. wynoszącej 20-50 kg, którzy potrafią połykać tabletki, wskazana dawka wynosi 25 mg x 1/24h (w uzasadnionych przypadkach, dawkę można zwiększyć, maksymalnie do 50 mg x 1/24h). Przy niewydolności serca przeważnie na początku podaje się 12,5 mg x 1/24h. Dawkę tę w większości przypadków zwiększa się systematycznie w odstępach 7-dniowych, tj. 12,5 mg/24h, 25 mg/24h, 50 mg/24h, 100 mg/24h, do dawki maksymalnej wynoszącej 150 mg/24h, jeśli jest ona tolerowana przez pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel