SORBONIT tabletki

  • SORBONIT to preparat działający na bazie diazotanu izosorbidu, który odpowiada za rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę ukrwienia serca. Lek przeznaczony do stosowania doustnego.
  • SORBONIT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
diazotan izosorbidu (Isosorbidi dinitras)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu przy długotrwałym leczeniu i w profilaktyce dolegliwości bólowych o charakterze wieńcowym przy dusznicy bolesnej.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy organicznych azotanów wykazujących bezpośrednie działanie rozkurczające mięśnie gładkie obwodowych naczyń krwionośnych żylnych i tętniczych. Ogranicza obciążenia wstępne i następcze serca, w związku z czym przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen. W efekcie rozszerzenia tętnic wieńcowych i ograniczenia napięcia późnorozkurczowego ściany serca ma miejsce wzrost przepływu krwi przez mięsień sercowy (szczególnie w warstwie podwsierdziowej), a tym samym zwiększeniu ulega podaż tlenu do niedokrwionych części serca. Substancja czynna odpowiada za rozkurczenie błony mięśniowej: oskrzeli, dróg moczowych, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, przełyku, jelita cienkiego i grubego wraz ze zwieraczem odbytu. Lek działa tworząc tlenek azotu i zwiększając poziom cyklicznego monofosforanu guanidyny (cGMP), pełniącego funckję mediatora rozkurczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poważne zaburzenia wydolności krążenia (wstrząs, zapaść naczyniowa)
- wstrząs kardiogenny ( opróczsytuacji, w których przy pomocy odpowiedniego postępowania uzyskuje się wystarczająco wysokie ciśnienie późnorozkurczowe w lewej komorze)
- ciśnienie skurczowe poniżej 90 mmHg
- równoczesne stosowanie inhibitorów 5-fosfodiesterazy.

Dawkowanie Sorbonit:
Stosować doustnie. W ramach profilaktyki bólu wieńcowego zaleca się stosowanie 1 tabl. x 4/24h. w ramach leczenia długotrwałego podawać 1 tabl. x 4-6/24h, najlepiej 30 minut przed jedzeniem, w razie potrzeby co 2-3 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel