SOLU MEDROL iniekcje

  • SOLU MEDROL to glikokortykosteroid, który charakteryzuje się bardzo silnymi właściwościami przeciwzapalnymi (większymi niż przy hydrokortyzonie). Działa również immunosupresyjnie.
  • SOLU MEDROL iniekcje
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sól sodowa bursztynianu metyloprednizolonu (Methylprednisolonum)

Wskazania:
Preparat jako glikokortykosteroidy wskazany jest podczas leczenia zaburzeń endokrynologicznych, chorób reumatycznych, układowych chorób tkanki łącznej, dermatoz skórnych, schorzeń narządu wzroku, chorób przewodu pokarmowego i oddechowego, schorzeń hematologicznych, nowotworów oraz gruźliczego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych z blokiem podpajęczynówkowym albo w sytuacji zagrożenia blokiem podpajęczynówkowym wraz z odpowiednią terapią przeciwgruźliczą; włośnicy z zajęciem układu nerwowego albo mięśnia sercowego; przeszczepiania organów. Stosować również w profilaktyce torsji i mdłości związanych z chemioterapią raka, i w neuralgii.

Działanie:
Preparat ma postać syntetycznego glikokortykosteroidu wykazującego silne działanie przeciwzapalne (prawie 5-krotnie przewyższające działanie hydrokortyzonu), właściwości immunosupresyjne i minimalne właściwości mineralokortykoidowe. Charakteryzuje się działaniem na poziomie DNA, zmieniając proces syntezy niektórych enzymów. W związku z tym najwyższa czynność farmakologiczna ma miejsce później niż osiągnięcie szczytowego poziomu we krwi. Odpowiedź kliniczną przeważnie obserwuje się po upływie 4-6 h od zastosowania leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- układowe zakażenia wywołane przez grzyby
- stosowanie doogonowe
- stosowanie szczepionek żywych albo żywych atenuowanych.

Dawkowanie Solu Medrol:
Stosować miejscowo w postaci iniekcji dożylnych albo domięśniowych albo wlewu dożylnego. Na początku leczenia z przyczyn gwałtownych preferowane są wstrzyknięcia dożylne. Dawkę leku można ograniczyć u niemowląt i dzieci, ale ustalając ją należy wciąć pod uwagę stan pacjenta i odpowiedź na leki, a nie wiek i masę ciała. Przynajmniej 0,5 h; dawkę tę można ponawiać w warunkach szpitalnych, co 4-6 h przez 48 h, w zależności od potrzeby klinicznej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel