SOLIAN tabletki

  • SOLIAN to preparat, który wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne. Odpowiada za łagodzenie objawów pozytywnych i negatywnych schizofrenii. Swoje działanie zawdzięcza zawartości amisulprydu.
  • SOLIAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
amisulpryd (Amisulpridum)

Wskazania:
Preparat wskazany jest w przypadku występowania ostrej i długotrwałej schizofrenii, której towarzyszą symptomy pozytywne (np. urojenia, omamy, zaburzenia myślenia) i (albo) symptomy negatywne (np.: stępienie uczuć, wycofanie emocjonalne i społeczne), również u osób z przewagą symptomów negatywnych.

Działanie:
Lek zaliczany jest do grupy neuroleptyków z kategorii benzamidów. Działa na bazie amisulprydu, który tworzy selektywne wiązanie z receptorami dopaminergicznymi podtypu D2 i D3. Wykazuje znaczne powinowactwo wobec nich. Nie posiada powinowactwa do receptorów podtypów D1, D4 i D5. Podawany w dużych dawkach silniej zatrzymuje postsynaptyczne receptory D2 w strukturach układu limbicznego niż w prążkowiu. Skutkiem jego działania nie jest katalepsja. Podczas dłuższej kuracji amisulprydem nie pojawia się również nadwrażliwość receptorów dopaminergicznych D2. Stosowanie preparatu w małych dawkach preferencyjnie zatrzymuje presynaptyczne receptory D2 i D3, co powoduje uwalnianie dopaminy i efekt "odhamowania". Powyższe specyficzne właściwości farmakologiczne mogą stanowić odpowiedź na przeciwpsychotyczne działanie substancji czynnej w większych dawkach w wyniku hamowania postsynaptycznych receptorów dopaminergicznych i jego efektywność w mniejszych dawkach, przy negatywnych symptomach, w związku z hamowaniem presynaptycznych receptorów dopaminergicznych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- podawanie u osób z rakiem, u których wzrost pozostaje w zależności od poziomu prolaktyny, np. gruczolak przysadki typu prolactinoma, nowotwór piersi
- guz chromochłonny nadnerczy
- podawanie dzieciom przed okresem dojrzewania
- okres laktacji
- równoczesne podawanie lewodopy.

Dawkowanie Solian:
Stosować doustnie. Przy ostrych zaburzeniach psychotycznych należy podawać 400-800 mg/24h. W indywidualnych przypadkach dawkę można zwiększyć do maksymalnej dawki - 1200 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel