NEURAN kapsułki

  • NEURAN to lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zawarta w nim gabapentyna wykazuje właściwości przeciwdrgawkowe. Sprawdza się w czasie leczenia padaczki oraz obwodowego bólu neuropatycznego.
  • NEURAN kapsułki
Producent: Ranbaxy
Skład: gabapentyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
gabapentyna (Gabapentinum)

Wskazania:
Lek należy podawać osobom z padaczką (przy napadach częściowych, także wtórnie uogólnionych w monoterapii u osób od 12 roku życia oraz w ramach leczenia uzupełniającego napadów częściowych, także wtórnie uogólnionych u osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia). Preparat wskazany również w przypadku obwodowego bólu neuropatycznego, np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i neuralgii po przebytym półpaścu u pacjentów dorosłych.

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie gabapentyny, która wykazuje strukturalne podobieństwo do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), ale jej sposób oddziaływania na organizm jest inny niż w przypadku pozostałych substancji wpływających na synapsę GABA. Substancja czynna łączy się ze znacznym powinowactwem z miejscami wiązania w mózgu, które mają związek z podjednostkami alfa2-delta kanałów wapniowych pozostających w zależności od potencjału elektrycznego. Nie dochodzi do wiązania się gabapentyny w mózgu z innymi powszechnymi receptorami dla preparatów bądź neurotransmiterów (np. GABAB, GABAA, benzodiazepinowy, dla glicyny, glutaminianu czy N-metylo-D-asparaginianu).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Neuran:
Stosować doustnie. W przypadku padaczki u osób dorosłych i młodzieży lek podaje się według następującego schematu: 1.dzień 300 mg/24h, 2.dzień 300 mg x 2/24h, 3.dzień 300 mg x 3/24h. Ewentualnie można zastosować już pierwszego dnia dawkę wynoszącą 300 mg x 3/24h, a później w zależności od reakcji pacjenta zwiększać o 300 mg/24h co 2-3 dni do maksymalnej dawki 3600 mg/24h. U dzieci powyżej 6 roku życia podawać na początku 10-15 mg/kg mc./24h. Dawka efektywna jest osiągana dzięki stopniowemu zwiększaniu dawki przez okres około 3 dni i wynosi 25-35 mg/kg mc./24h. Przy obwodowym bólu neuropatycznym lek podaje się według następującego schematu: 1.dzień 300 mg/24h, 2.dzień 300 mg x 2/24h, 3.dzień 300 mg x 3/24h. Ewentualnie można zastosować już pierwszego dnia dawkę wynoszącą 300 mg x 3/24h, a później w zależności od reakcji pacjenta zwiększać o 300 mg/24h co 2-3 dni do maksymalnej dawki 3600 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel