NEORELIUM tabletki

  • NEORELIUM to lek działający na bazie diazepamu, który ogranicza stopień napięcia mięśniowego. Ponadto wykazuje właściwości przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, uspokajające i nasenne.
  • NEORELIUM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
diazepam (Diazepamum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w ramach doraźnego i krótkotrwałego leczenia symptomatycznego: zespołów nerwicowych, stanów lękowych również o podłożu somatycznym; zaburzeń snu; symptomów pobudzenia towarzyszącym zespołowi abstynencji alkoholowej; chorób przebiegających ze zwiększonym napięciem mięśniowym. Wskazany również w traumatologii i rehabilitacji ruchowej jakoś środek zmniejszający napięcia mięśni szkieletowych oraz premedykacji.

Działanie:
W skład leku wchodzi diazepam, który należy do kategorii pochodnych 1,4-benzodiazepiny. Wykazuje właściwości blokujące wobec znacznej liczby struktur ośrodkowego układu nerwowego (np. mózgu, układu limbicznego, rdzenia kręgowego, podwzgórza). Preparat przyczynia się do wzrostu powinowactwa receptora GABA-ergicznego do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który jest endogennym neurotransmiterem blokującym. Lek wykazuje znaczne działanie uspokajające, przeciwdrgawkowe i łagodzące stany lękowe. Co więcej zwiększa senność i ogranicza napięcie mięśni szkieletowych.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ciężka niewydolność oddechowa, bez względu na etiologię
- zespół bezdechu sennego
- zaburzenia pracy wątroby i nerek
- Myasthenia gravis

Dawkowanie Neorelium:
Stosować doustnie. W przypadku stanów lękowych i niepokoju podawać 5-10 mg w 1-2 dawkach podzielonych. Przy symptomach alkoholowego zespołu abstynencyjnego stosować do 30 mg/24h w dawkach podzielonych, przeważnie 10 mg x 3/24h. Przy bezsenności podawać 5-10 mg na pół godziny przed snem. Przy stanach spastycznych mięśni stosować 5-15 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel