NEISVAC-C szczepionka

  • NEISVAC-C BAXTER to preparat przeznaczony do stosowania mięśniowego, który przyczynia się do czynnego uodparniania przeciwko zakażeniom spowodowanym przez Neisseria meningitidis.
  • NEISVAC-C szczepionka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
polisacharyd Neisseria meningitidis grupy C (Vaccinum meningococcinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w celu uodparniania przeciwko zakażeniom spowodowanym obecnością Neisseria meningitidis grupy C. Podawać dzieciom od 2 miesiąca życia, młodzieży oraz osobom dorosłym.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do szerokiej grupy szczepionek meningokokowej. Zgormadzone dane dotyczące odpowiedzi wyrażonej mianem swoistych przeciwciał bakteriobójczych dowodzą, że istnieje sensowność podawania 2 dawek preparatu niemowlętom oraz 1 dawki dzieciom powyżej 1 roku życia, młodzieży i osobom dorosłym. Przybliżone rezultaty dotyczące efektywności preparatu (monitorowanie po wprowadzeniu do obrotu) udowadniają zasadność podawania dawki przypominającej po zakończeniu podstawowego cyklu szczepienia u niemowląt. Co więcej, pomiary określające efektywność, podpierane nieznaczną liczbą przypadków dowodzą, że układ immunologiczny może ulec osłabieniu również u dzieci, które były szczepione pojedynczą dawką preparatu w wieku 1-2 lat. Efektywność w innych grupach wiekowych (u osób do 18 roku życia) szczepionych pojedynczą dawką określana jest na blisko 90% albo więcej, po upływie okresu dłuższego niż 12 miesięcy od momentu zaszczepienia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ostre zakażenie albo choroby, którym towarzyszy podwyższona temperatura ciała (szczepienie należy przełożyć)
- nie robić iniekcji dożylnej ani podskórnej

Dawkowanie Neisvac:
Stosować domięśniowo. W ramach szczepienia podstawowego u niemowląt od 3 mż. do 12 mż. podawać 2 dawki z zachowaniem przynajmniej 2 miesięcy przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Dzieciom powyżej 12 mż., młodzieży i osobom dorosłym aplikować 1 dawkę. Po zakończeniu podstawowego cyklu szczepień u niemowląt należy zastosować dawkę przypominającą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel