NIMENRIX szczepionka

  • NIMENRIX to szczepionka, która ma postać proszku i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. Pozwala czynnie uodporniać organizm osób powyżej 12 roku życia przeciwko meningokokom.
  • NIMENRIX szczepionka
Producent: Polfa Pabianice
Kategoria:Odporność
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
polisacharyd Neisseria meningitidis grupy A , polisacharyd Neisseria meningitidis grupy C , polisacharyd Neisseria meningitidis grupy W-135 , polisacharyd Neisseria meningitidis grupy Y (Vaccinum meningococcinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w ramach aktywnego uodparniania osób w wieku powyżej 12 miesięcy przeciwko inwazyjnym zakażeniom meningokokowym spowodowanym przez bakterie Neisseria meningitidis grupy A, C, W-135 i Y.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy szczepionek meningokokowych. W jego skład wchodzą przeciwciałą przeciw otoczce polisacharydowej meningokoków, które zabezpieczają chorobą meningokokową w wyniku czynności bakteriobójczej pozostającej w zależności od układu dopełniacza. Preparat odpowiada za indukcję produkowania przeciwciał bakteriobójczych skierowanych przeciwko polisacharydom otoczkowym grupy A, C, W-135 i Y, co dowodzą przeprowadzone badania, w których użyto dopełniacza króliczego (rSBA), bądź ludzkiego (hSBA).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Nimenrix:
Stosować domięśniowo, w mięsień naramienny albo w przednio-boczną część uda. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować 1 dawkę (0,5 ml). Preparat można zastosować jako szczepienie przypominającej w przypadku osób, które były kiedyś szczepione inną szczepionką polisacharydową przeciwko meningokokom.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel