NEXPRAM tabletki

  • NEXPRAM jest preparatem przeznaczonym do podawania doustnego. Dzięki zawartemu w nim escytalopramowi wykazuje właściwości przeciwdepresyjne. Jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny.
  • NEXPRAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku znacznych epizodów choroby afektywnej jednobiegunowej, zaburzeń lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii, zespołu lęku społecznego (fobii społecznej) oraz zespołu natręctw.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do szerokiej kategorii preparatów przeciwdepresyjnych. W jego skład wchodzi escytalopram, który jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny o znacznym powinowactwie do pierwotnego miejsca wiązania. Łączy się również z miejscem allosterycznym na transporterze serotoniny, z 1000-krotnie mniejszym powinowactwem. Substancja czynna nie wykazuje powinowactwa albo charakteryzuje się niewielkim powinowactwem do znacznej liczby receptorów, łącznie z receptorami 5-HT2, 5-HT1A, D1, DA i D2, receptorami ?1-, ?2- i ß-adrenergicznych oraz cholinergicznymi receptorami muskarynowymi, receptorami histaminowymi H1, receptorami benzodiazepinowymi i receptorami opioidowymi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne przyjmowanie nieselektywnych, nieodwracalnych inhibitorów MAO oraz odwracalnych inhibitorów MAO-A (np. moklobemidem) albo odwracalnych, nieselektywnych inhibitorów MAO (np. linezolidem)
- rozpoznane wydłużenie odcinka QT albo wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT

Dawkowanie Nexpram:
Stosować doustnie. Przy epizodach dużej depresji przeważnie podaje się 10 mg x 1/24h. Nie stosować dawki większej niż 20 mg/24h. Przy zespole lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii na początku leczenia przyjmować 5 mg x 1/24h, a potem zwiększyć do 10 mg/24h. Przy zespole lęku społecznego i zespole natręctw na początku podawać 10 mg/24h. Można zwiększyć do 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel