SETAL MR tabletki

  • SETAL MR stosowany jest w długotrwałym leczeniu choroby niedokrwiennej serca oraz w leczeniu zaburzeń ślimakowo-przedsionkowych wywołanych niedokrwieniem, takich jak zawroty głowy, szumy uszne, niedosłuch.
  • SETAL MR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dichlorowodorek trimetazydyny (Trimetazidini dihydrochloridum)

Wskazania
- w długotrwałym leczeniu choroby niedokrwiennej serca (w zapobieganiu napadom napadom dławicy piersiowej, w skojarzeniu z innymi lekami)
- w leczeniu zaburzeń ślimakowo-przedsionkowych wywołanych niedokrwieniem, takich jak zawroty głowy, szumy uszne, niedosłuch

Działanie:
Setal MR to preparat cytoprotekcyjny, hamujący β-oksydację kwasów tłuszczowych poprzez blokowanie tiolazy długołańcuchowego 3-ketoacylokoenzymu A, co wpływa na nasilenie utleniania glukozy. To z kolei optymalizuje procesy energetyczne w komórkach dzięki czemu utrzymuje ich prawidłowy metabolizm w czasie niedokrwienia. Stężenie maksymalne osiągane jest po ok. 5 h od podania doustnego, a stan stacjonarny stężenia we krwi ustala się po 60 h i utrzymuje się przez cały okres przyjmowania leku. Pokarm nie ma wpływu na farmakokinetykę dichlorowodorek trimetazydyny. Z białkami osocza wiąże się w ok. 16%. Eliminacja substancji zachodzi wraz z moczem, w postaci niezmienionej. Okres połowicznego rozpadu wynosi średnio 7 h u zdrowych młodych ochotników i 12 h u pacjentów w wieku powyżej 65 roku życia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na trimetazydynę lub pozostałe składniki preparatu Setal MR
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <15 ml/min)
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Setal MR:
Podaje się doustnie. Przyjmować w trakcie posiłków. Podaje się zazwyczaj 35 mg 2 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel