SABRIL tabletki

  • SABRIL w postaci tabletek znalazł zastosowanie w skojarzonym leczeniu napadów częściowych opornych na leczenie, które są lub nie są wtórnie uogólnione, a także w monoterapii napadów padaczkowych u niemowląt (zespół Westa).
  • SABRIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
wigabatryna (Vigabatrinum)

Wskazania:
- w skojarzonym leczeniu napadów częściowych opornych na leczenie, które są lub nie są wtórnie uogólnione
- w monoterapii napadów padaczkowych u niemowląt (zespół Westa)

Działanie:
Wigabatryna to lek przeciwdrgawkowy, selektywny nieodwracalny inhibitor aminotransferazy GABA (enzymu, który odpowiada za rozkład GABA). Sabril podany doustnie zostaje szybko wchłonięty, bez względu na pokarm. Nie ma bezpośredniej zależności między stężeniem leku w osoczu, a jego skutecznością. To tempo resyntezy aminotransferazy GABA, a nie stężenie leku w osoczu wpływa bardziej na czas działania. Około 70% pojedynczej dawki usuwane jest w postaci niezmienionej przez układ moczowy. Czas połowicznego rozpadu leku wynosi 5-8 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na wigabatrynę lub pozostałe składniki preparatu Sabril

Dawkowanie Sabril tabletki:
Preparat podawany jest doustnie. Leczenie musi być prowadzone wyłącznie przez lekarza specjalistę w leczeniu padaczki, neurologa lub neurologa dziecięcego. Jeżeli po przeprowadzeniu odpowiedniej próby leczenia nie stwierdza się istotnej poprawy pod względem skuteczności kontroli napadów padaczkowych, nie należy kontynuować leczenia wigabatryną. Lek odstawia się stopniowo odstawić pod ścisłym nadzorem lekarza. U dorosłych podaje się 2-3 g na dobę. Dzieci: zalecana dawka początkowa wynosi 40 mg/kg mc./dobę. Dzieci o mc. 10-15 kg - 0,5-1 g na dobę; dzieci o mc. 15-30 kg - 1-1,5 g/dobę; dzieci o mc. 30-50 kg - 1,5-3 g/dobę; dzieci o mc. >50 kg - 2-3 g/dobę. Niemowlęta - monoterapia napadów padaczkowych wieku niemowlęcego (zespół Westa): dawka początkowa wynosi 50 mg/kg mc. na dobę, maksymalnie do 150 mg/kg mc. na dobę. Podawać przed posiłkiem lub po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel