SULFASALAZIN KRKA tabletki

  • SULFASALAZIN KRKA jest preparatem, który dzięki zawartości sulfasalazyny wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz immunosupresyjne. Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • SULFASALAZIN KRKA tabletki
Producent: Krka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sulfasalazyna (Sulfasalazinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku podczas kuracji reumatoidalnego stanu zapalnego stawów (w sytuacji gdy niesteroidowe leki przeciwzapalne nie dały oczekiwanych efektów) oraz w celu podtrzymywania okresu wycieszenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i jelita prostego.
Stosować również przy ostrych atakach i zaognieniach choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i jelita prostego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi sulfasalazyna, która odpowiada za działanie przeciwzapalne. Wykazuje właściwości immunosupresyjne, głównie w obrębie tkanki łącznej, ścianie jelit i w płynach surowiczych (tam osiąga najwyższy poziom). Po zastosowaniu preparatu sulfasalazyna jest metabolizowana do m.in. kwasu 5-aminosalicylowego (mesalazyny), który działając przeciwzapalnie, odgrywa najprawdopodobniej najistotniejsze znaczenie w czasie leczenia zapalenia jelit. Właściwości te mają charakter miejscowy i opierają się na blokowaniu cyklicznej oksygenazy i oksygenazy lipidowej. W ten sposób preparat zapobiega syntezie prostaglandyn, leukotrienów i innych mediatorów procesu zapalnego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku, salicylany i sulfonamidy
- ostra porfiria
- ograniczenie poniżej przyjętej normy liczby granulocytów we krwi obwodowej
- niedrożność dróg moczowych albo jelit
- podawanie dzieciom z przewlekłą zapalną chorobą jelit poniżej 2 lat.

Dawkowanie Sulfasalazin:
Stosować doustnie, w czasie spożywania posiłku. W przypadku ostrego ataku wrzodziejącego stanu zapalnego jelita grubego i jelita prostego oraz choroby Leśniowskiego-Crohna: u pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia stosować dawkę wynoszącą 2-4 tabl. x 4/24h; dzieciom powyżej 2 lat podawać 40-60 mg/kg mc./24h. Po uzyskaniu stanu wycieszenia wielkość dawki zaleca się stopniowo zmniejszać. W celu podtrzymywania zaniku objawów wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i jelita prostego: u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat jako dawkę podtrzymującą podawać 1 tabl. x 4/24h; u dzieci powyżej 2 lat stosować 20-30 mg/kg mc./24h. Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów: u pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat: na początku leczenia podawać 1 tabl./24h; później należy dawkę stopniowo zwiększać co 7 dni, tak by pacjenci po 28 dniach przyjmowali po 2 tabl. x 2-3/24h. Kuracja powinna trwać co najmniej pół roku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel