SULFASALAZIN EN KRKA tabletki

  • SULFASALAZIN EN KRKA to lek doustny charakteryzujący się działaniem przeciwzapalnym i immunosupresyjnym (szczególnie w obrębie tkanki łącznej, ścianie jelit i w płynach surowiczych).
  • SULFASALAZIN EN KRKA tabletki
Producent: Krka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sulfasalazyna (Sulfasalazinum)

Wskazania:
Lek przeznaczony jest do stosowania w przypadku ostrych ataków i zaostrzeń choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i odbytnicy. Wskazany również w czasie leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów (jeżeli NLPZ nie przyniosły oczekiwanych rezultatów) oraz w ramach podtrzymywania remisji wrzodziejącego stanu zapalnego jelita grubego i odbytnicy.

Działanie:
Preparat dzięki zawartości sulfasalazyny wykazuje właściwości przeciwzapalne. Działa immunosupresyjnie przede wszystkim w obrębie tkanki łącznej, ścianie jelit i w płynach surowiczych (tam osiąga maksymalne stężenia). Po podaniu leku substancja czynna ulega przekształceniom. Jej metabolit kwas 5-aminosalicylowy (mesalazyna) działa przeciwzapalnie, co ma przypuszczalnie największe znaczenie procesie leczniczym stanów zapalnych jelit. Działanie to ma charakter miejscowy i opiera się na zatrzymywaniu cyklicznej oksygenazy i oksygenazy lipidowej, dzięki czemu przeciwdziała syntezie prostaglandyn, leukotrienów i innych mediatorów procesu zapalnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu, salicylany i sulfonamidy
- ostra porfiria oraz zmniejszenie poniżej normy liczby granulocytów we krwi obwodowej
- brak drożności dróg moczowych albo jelit
- stosowanie u dzieci z przewlekłą zapalną chorobą jelit poniżej 2 lat.

Dawkowanie:
Stosować doustnie, podczas jedzenia. W przypadku ostrego ataku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i odbytnicy oraz choroby Leśniowskiego-Crohna: u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia stosować 2-4 tabl. x 4/24h; u dzieci powyżej 2 lat stosować 40-60 mg/kg mc./24h. Po uzyskaniu remisji wielkość dawki zaleca się stopniowo ograniczać. W ramach podtrzymywania remisji wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i odbytnicy: u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat w ramach podtrzymania stosować 1 tabl. x 4/24h; u dzieci powyżej 2 lat stosować 20-30 mg/kg mc./24h. Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.: u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat: rozpoczynać leczenie od 1 tabl./24h; później należy dawkę stopniowo zwiększać co 7 dni, tak by chorzy po 28 dniach przyjmowali po 2 tabl. x 2-3/24h. Leczenie powinno trwać przynajmniej pół roku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel