NODOM COMBI krople do oczu

  • NODOM COMBI jest złożonym preparatem przeznaczonym do miejscowego użytku. Odpowiada za zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w wyniku ograniczenia wydzielania cieczy wodnistej.
  • NODOM COMBI krople do oczu
Producent: Polpharma
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dorzolamid (dorzolamidum), tymolol (timololum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku nadciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem albo jaskrą towarzyszącą zespołowi rzekomego złuszczania, w sytuacji gdy kuracja preparatem ?-adrenolitycznym stosowanym miejscowo nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Lek ma postać kropli do oczu przeznaczonych do stosowania miejscowego. Charakteryzuje się złożonym składem, zawiera dwie substancje czynne (dorzolamid i tymolol) odpowiadające za obniżenie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ma to miejsce w wyniku ograniczenia wydzielania cieczy wodnistej przy wykorzystaniu różnych metod działania. Dzięki zastosowaniu dwóch substancji czynnych lek sprzyja większemu obniżeniu ciśnienia śródgałkowego niż w przypadku zastosowania tylko jednej z nich.Chlorowodorek dorzolamidu ze znaczną siłą zatrzymuje czynność anhydrazy węglanowej II. W efekcie dochodzi do zmniejszenia objętości wydzielanej cieczy wodnistej. Przypuszczalnie ma to związek ze zmniejszeniem prędkości tworzenia jonów wodorowęglanowych, w efekcie tego zmniejszenie transportu sodu i płynu. Maleinian tymololu określa się mianem niewybiórczego blokera receptorów ?-adrenergicznych. Podstawowy mechanizm jego działania może mieć związek ograniczenie produkcji cieczy wodnistej. Co więcej zauważono również nieznaczny wzrost odpływu płynu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- nadreaktywność dróg oddechowych, (także astma oskrzelowa i ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc)
- bradykardia zatokowa,
- zespół chorego węzła zatokowo-przedsionkowego,
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst. nieregulowany za pomocą rozrusznika serca
- zauważalna niewydolność krążenia
- wstrząs kardiogenny
- zaburzenia pracy nerek

Dawkowanie Nodom Combi:
Stosować miejscowo. Zaleca się aplikowanie 1 kropli do worka spojówkowego chorego oka (oczu) x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel