NOLIPREL tabletki

  • NOLIPREL jest złożonym lekiem przeciwnadciśnieniowym. Odpowiada za rozkurczanie naczyń krwionośnych i ograniczanie przerostu mięśnia lewej komory serca. Wykazuje właściwości hipotensyjne.
  • NOLIPREL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
indapamid (Indapamidum), peryndopryl (Perindoprilum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Lek charakteryzuje się synergicznym działaniem dwóch substancji czynnych. Indapamid stanowi pochodną sulfonamidową z pierścieniem indolowym. Wykazuje właściwości podobne do tiazydowych preparatów diuretycznych. Substancja ta zatrzymuje wchłanianie zwrotne sodu. Odpowiada za wzrost eliminacji sodu i chlorków oraz w mniejszym stopniu potasu i magnezu, co powoduje wzrost objętości wydalanego moczu i wykazując właściwości hipotensyjne. Indapamid ogranicza wielkość przerostu lewej komory serca. Peryndopryl stanowi inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę, odpowiadającego za modyfikację angiotensynę I w angiotensynę II, substancję kurczącą naczynia. Enzym konwertujący pobudza także produkcję aldosteronu w korze nadnerczy oraz rozkład bradykininy - substancji rozszerzającej naczynia, do nieaktywnych heptapeptydów. Zatrzymanie czynności ACE sprzyja ograniczeniu poziomu angiotensyny II w osoczu, czego efektem jest zwiększenie czynności reninowej osocza (w wyniku zatrzymania ujemnego sprzężenia zwrotnego normalizującego produkcję reniny), spadek uwalniania aldosteronu, ograniczenie oporu naczyniowego, szczególnie w łożysku naczyniowym tkanki mięśniowej i w nerkach, nie powodując jednocześnie retencji wody i sodu oraz odruchowego częstoskurczu (podczas kuracji przewlekłej). Substancja czynna obniża ciśnienie końcoworozkurczowe i opór naczyniowy. Testy dowodzą, że u osób z niewydolnością serca, lek powoduje: spadek oporu obwodowego, wzrost pojemności minutowej serca i poprawę wskaźnika sercowego, ograniczenie ciśnienia napełniania lewej i prawej komory oraz wzrost lokalnych przepływów przez tkankę mięśniową. Peryndopryl przyczynia się do rozszerzenia naczyń, uelastycznienia znacznych naczyń tętniczych, skorygowania zmian strukturalnych w niewielkich tętnicach oporowych i ogranicza stopień przerostu lewej komory serca.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- obrzęk naczynioruchowy mający związek z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE,
- wrodzony albo idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy,
- zaburzenia czynności nerek lub wątroby
- encefalopatia wątrobowa,
- stężenie potasu w surowicy krwi mniejsze niż 3,6 mmol/l
- dializowanie
- niewydolność serca niepoddawana leczeniu i niewyrównana,
- równoczesne przyjmowanie preparatów niedziałających przeciwarytmicznie powodujących wystąpienie tachykardii typu torsade de pointes,
- II i III trymestr ciąży,
- karmienie piersią.

Dawkowanie Noliprel:
Stosować doustnie, u osób dorosłych. Zaleca się stosowanie 1 tabl. x 1/24h, najlepiej rano, przed jedzeniem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel