NIVALIN iniekcje

  • NIVALIN to przeznaczony do stosowania w postaci iniekcji. Wywołuje skurcze mięśni gładkich, intensyfikuje kurczliwość mięśni szkieletowych oraz ułatwia przewodzenie w obrębie układu nerwowego.
  • NIVALIN iniekcje
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
galantamina (Galantamini hydrobromidum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku leczenia pomocniczego chorób nerwowo-mięśniowych i rdzenia.

Działanie:
W skład leku galantamina, która jest selektywnym, odwracalnym inhibitorem esterazy acetylocholinowej. Odpowiada za bezpośrednią stymulację receptorów nikotynowych i powoduje wzrost sensytywności postsynaptycznych receptorów dla acetylocholiny. W znacznie mniejszym stopniu oddziałuje na receptory muskarynowe niż neostygmina. Przyczynia się do ułatwienia procesu przewodzenia pobudzeń w synapsach płytki ruchowej i przywrócenia przewodzenia nerwowo-mięśniowego hamowanego przez środki powodujące blok niekompetencyjny płytki ruchowej. Substancja czynna przechodzi przez barierę krew-mózg i ułatwia przewodzenie bodźców w ośrodkowym układzie nerwowym i intensyfikuje procesy pobudzeń. Powoduje wzrost stopnia napięcia tkanki mięśniowej gładkiej oraz wydzielanie przez gruczoły przewodu pokarmowego i potowe. Powoduje zwężenie źrenic.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- spowolnienie pracy serca
- astma oskrzelowa
- blok przedsionkowo-komorowy
- choroba wieńcowa
- poważna niewydolność serca, nerek albo wątroby
- padaczka
- nadmiernie wzmożona czynność ruchowa mięśni szkieletowych w postaci drżeń

Dawkowanie Nivalin:
Stosować podskórnie, domięśniowo lub dożylnie. W przypadku osób dorosłych na początku zaleca się podawanie 2,5 mg. W odstępie 3-4 dni dawkę stopniowo zwiększać o 2,5 mg w 2 albo 3 dawkach podzielonych. Nie należy stosować więcej niż 10 mg w dawce jednorazowej - podskórnie oraz 20 mg/24h. W przypadku dzieci preparat podawać podskórnie. Dzieciom od 1 do 2 lat - 0,25-1 mg; od 3 do 5 lat - 0,5-5 mg; od 6 do 8 lat - 0,75-7,5 mg; od 9 do 11 lat - 1-10 mg; młodzież od 12 do 15 lat - 1,25-12,5 mg; powyżej 15 lat - 1,25-15 mg. Przeważnie zaleca się stosowanie leku przez 40-60 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel