NOOTROPIL saszetki

  • NOOTROPIL to lek, który przyczynia się do usprawnienia metabolizmu neuronów i poprawienia pracy procesów poznawczych (pamięci, zdolności uczenia się, świadomości czy koncentracji).
  • NOOTROPIL saszetki
Producent: Adamed
Skład: piracetam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
piracetam (Piracetamum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku zaburzeń procesów poznawczych towarzyszących zespołom otępiennym (oprócz choroby Alzheimera), mioklonii o etiologii korowej, zaburzeń dyslektycznych u dzieci w skojarzeniu z terapią logopedyczną oraz zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego.

Działanie:
Preparat zawiera piracetam, który zaliczany jest do grupy leków nootropowych. Jest cykliczną pochodną kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) i nie wykazuje właściwości uspokajających ani stymulujących organizm. Substancja czynna korzystnie oddziałuje procesy poznawcze takie jak pamięć, zdolność uczenia się, koncentracja, świadomość. Sposób działania preparatu nie został jednak jeszcze dokładnie zbadany. Wiadomo, że substancja czynna poprawia stabilność błon komórkowych, intensyfikuje przekazywanie sygnałów przez komórki nerwowe, szczególnie na drodze modulacji gęstości i aktywności receptorów za synapsą. Co więcej lek ogranicza tendencję do zlepiania się trombocytów oraz uelastycznia czerwone krwinki, jednocześnie ograniczając ich przyleganie do śródbłonka naczyń krwionośnych. Dodatkowo blokuje skurcze naczyń krwionośnych.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- krwawienie wewnątrzmózgowe
- niewydolność nerek o charakterze schyłkowym (klirens kreatyniny poniżej 20 ml/min)
- choroba Huntingtona
- ciąża
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Nootropil:
Stosować doustnie, podczas jedzenia albo między posiłkami. W przypadku zaburzeń procesów poznawczych w zespołach otępiennych zaleca się podawanie 4,8 g/24h w 2-3 dawkach podzielonych przez pierwsze tygodnie leczenia, potem dawkę zaleca się ograniczyć o 1,2 g- 2,4 g na dobę. W przypadku mioklonii pochodzenia korowego: na początku stosować dawkę wynoszącą 7,2 g/24h, co 3-4 dni zwiększając ją o 4,8 g do dawki najwyższej - 24 g/24h. Preparat przyjmuje się w 2-3 dawkach podzielonych. Przy zaburzeniach dyslektycznych u dzieci od 8 do 13 roku życia podawać 1,6 g x 2/24h. Przy zawrotach głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego stosować 0,8 g x 3/24h przez 8 tyg. Przyjmować po rozpuszczeniu w płynie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel