NORVASC tabletki

  • NORVASC to preparat, który ogranicza zapotrzebowanie serca na tlen oraz powoduje rozszerzenie tętniczek wieńcowych. Lek dzięki zawartości amlodypiny wykazuje właściwości hipotensyjne.
  • NORVASC tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (Amlodipinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu przy naczynioskurczowej dusznicy bolesnej typu Prinzmetala oraz stabilnej choroby wieńcowej, a także nadciśnieniu tętniczym (w czasie monoterapii lub terapii skojarzonej).

Działanie:
Lek ma postać tabletek ulegających rozpuszczeniu w jamie ustnej. Stanowi źródło amlodypiny, która jest antagonistą wapnia i pochodną dihydropirydyny. Przyczynia do zatrzymania przezbłonowego transportu jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi jest skutkiem bezpośredniego działania rozkurczowego na mięśnie gładkie naczyń. Ogranicza obszar niedokrwiennego uszkodzenia mięśnia sercowego w wyniku rozszerzenia tętniczek obwodowych, co ogranicza opór obwodowy i przyczynia się do zmniejszenia oporu naczyniowego oraz rozszerzenia znacznych naczyń tętniczych i tętniczek wieńcowych, co powoduje wzrost podaży tlenu w mięśniu sercowym u osób z atakami dusznicy typu Prinzmetala.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- znaczna hipotonia
- wstrząs
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory
- hemodynamiczna niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału serca.

Dawkowanie Norvasc:
Stosować doustnie. Przeważnie leczenie rozpoczyna się od dawki 5 mg/24h. Nie należy stosować więcej niż 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel