NORTIVAN tabletki

  • NORTIVAN zaliczany jest go grupy hipotensyjnych leków doustnych. Zawarty w nim walsartan – antagonista receptora angiotensyny II, powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • NORTIVAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego krwi oraz niewydolności serca. Wskazany również u osób w stanie stabilnym klinicznie z symptomatyczną niewydolnością serca albo bezobjawową niewydolnością skurczową lewej komory po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego.

Działanie:
Preparat zawiera walsartan, który jest antagonistą receptora angiotensyny II (typu AT1). Wybiórczo łączy się z receptorem AT1 zatrzymując oddziaływanie angiotensyny II. Nie stwierdzono działania agonistycznego wobec receptora AT1. Co więcej nie łączy się i nie zatrzymuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych ważnych z punktu widzenia regulowania systemu krwionośnego. Nie wykazuje inhibicji ACE (kininazy II), dlatego też nie intensyfikuje skutków oddziaływania zależnych od bradykininy. U przeważającej części osób po zastosowaniu pojedynczej dawki doustnej, działanie hipotensyjne obserwuje się już w ciągu 2 h, a najwyższe zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi jest osiągane w ciągu 4-6 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- niewydolność wątroby
- marskość żółciowa wątroby
- cholestaza
- ciąża

Dawkowanie Nortivan:
Stosować doustnie, u osób dorosłych. Przy nadciśnieniu tętniczym należy stosować na początku 80 mg x 1/24h. W przypadku stanu po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego kurację zaleca się rozpocząć już po 12 h od rozpoznania zawału mięśnia sercowego. Na początku podawać dawkę wynoszącą 20 mg x 2/24h, później w ciągu kilku tygodni dawkę należy stopniowo zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, stosowanych x 2/24h. Najwyższą dawką docelową jest 160 mg x 2/24h. Przy niewydolności serca na początku stosować 40 mg x 2/24h. Najwyższa dawka dobowa wykorzystana w badaniach wynosiła 320 mg walsartanu w dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel