NORMODIPINE tabletki

  • NORMODIPINE to preparat, który dzięki zawartości amlodypiny powoduje spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz działa rozkurczająco na naczynia wieńcowe serca. Ponadto ogranicza popyt serca na tlen.
  • NORMODIPINE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (Amlodipinum)

Wskazania:
Preparat należy wykorzystywać w ramach monoterapii bądź leczenia skojarzonego nadciśnienia tętniczego. Wskazany również w przypadku naczynioskurczowej dusznicy bolesnej typu Prinzmetala oraz stabilnej choroby wieńcowej.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera amlodypinę, która jest antagonistą wapnia i pochodną dihydropirydyny. W selektywny sposób blokuje napływ jonów wapnia do komórek mięśni gładkich ścian naczyń krwionośnych i mięśnia serca. Substancja czynna powoduje ograniczenie całkowitego oporu przepływu krwi przez obwodową część systemu krwionośnego, oporu obwodowego serca nie sprzyjając jednocześnie powstaniu odruchowego częstoskurczu. W ten sposób zmniejsza popyt serca na tlen. Badania dowodzą także, że amlodypina przeciwdziała kurczeniu i przywraca przepływ krwi w naczyniach tętniczych i tętniczkach wieńcowych. W wyniku rozszerzenia tętnic wieńcowych dochodzi do wzrostu ukrwienia mięśnia sercowego. Dzięki tym mechanizmom lek wykazuje właściwości przeciwdławicowe. U osób z nadciśnieniem tętniczym wpływa na rozkurczenie naczyń i w konsekwencji powoduje spadek ciśnienia tętniczego (zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej). W przypadku dusznicy bolesnej substancja czynna zwiększa odporność na aktywność fizyczną, ogranicza częstotliwość pojawiania się ataków dławicy piersiowej oraz umożliwia zmniejszenie dawek nitrogliceryny aplikowanej podjęzykowo.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- nasilona hipotonia
- wstrząs
- zaburzenia pracy serca towarzyszące ostremu zawałowi serca (pierwsze 4 tygodnie po zawale).
- stenoza aortalna znacznego stopnia
- niestabilna choroba niedokrwienna serca
- stosowanie u dzieci.

Dawkowanie Normodipine:
Stosować doustnie. Zazwyczaj na początku leczenia podaje się dawkę wynoszącą 5 mg/24h, przyjmowaną o tej samej porze dnia. Nie należy stosować więcej niż 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel