SABUMALIN aerozol

  • SABUMALIN jest stosowany w objawowym leczeniu odwracalnej obturacji oskrzeli w przebiegu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc.
  • SABUMALIN aerozol
Producent: Sandoz
Skład: salbutamol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
salbutamol (Salbutamolum)

Wskazania:
- w objawowym leczeniu odwracalnej obturacji oskrzeli w przebiegu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc
- w zapobieganiu astmie wysiłkowej i wywołanej przez alergeny

Działanie:
Salbutamol jest selektywnym agonistą receptora β2-adrenergicznego w oskrzelach. Rozszerza oskrzela już w ciągu kilku minut po inhalacji, a maksymalne działanie Sabumalin osiąga po upływie 30-60 minut. Wpływ preparatu utrzymuje się na ogół przez co najmniej 4 h. Po podaniu wziewnym działanie rozszerzające oskrzela nie jest zależne od stężenia leku w surowicy. Dodatkowo zwiększa się oczyszczanie śluzowo-rzęskowe, które jest osłabione w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie lepkiej wydzieliny. 10-20% dawki salbutamolu podanego drogą wziewną dociera do dolnych dróg oddechowych. Reszta zatrzymuje się w dozowniku lub odkłada się w części ustnej gardła i jest następnie połykana. W drogach oddechowych wchłanianie następuje do tkanki płuc i do krwi, ale nie zachodzi metabolizm w płucach. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a eliminacja głównie z moczem w postaci niezmienionej oraz jako siarczan fenolu. Połknięta część dawki wziewnej wchłania się z przewodu pokarmowego i podlega rozległemu metabolizmowi pierwszego przejścia z wytworzeniem siarczanu fenolu. Salbutamol w 10% wiąże się z białkami osocza.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na salbutamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Sabumalin

Dawkowanie Sabumalin:
Podaje się wziewnie. U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat 1-2 inhalacje w przerywaniu napadów do 8 inhalacji na dobę. U dzieci poniżej 12 roku życia 1 inhalacja do 8 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel