SALBUTAMOL iniekcje

  • SALBUTAMOL w postaci roztworu do wstrzykiwań znalazł zastosowanie w ciężkich stanach skurczowych dróg oddechowych, w których szybko bo w ciągu 5 minut i krótkotrwale bo przez 4-6 h rozkurcza drogi oddechowe.
  • SALBUTAMOL iniekcje
Producent: Polfa Warszawa
Skład: salbutamol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
salbutamol (Salbutamolum)

Wskazania:
Ciężkie stany skurczowe dróg oddechowych.

Działanie:
Salbutamol jest lekiem β-sympatykomimetyczny wykazującym działanie na receptory β2 znajdujące się w oskrzelach. Substancja czynna wiąże się z białkami osocza w ponad 10%. Okres połowicznego rozpadu salbutamolu podanego dożylnie wynosi 4-6 h. Eliminacja substancji zachodzi głównie przez układ moczowy, częściowo w postaci niezmienionej, a częściowo po przemianie do nieaktywnego metabolitu - 4'-O-siarczanu. Niewielka ilość wydalana jest z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na siarczan salbutamolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Salbutamol
- nie powinien być stosowany w poronieniu zagrażającym

Dawkowanie Salbutamol:
Preparat podaje się podskórnie, domięśniowo lub dożylnie. U dorosłych podskórnie lub domięśniowo dawka wynosi: 0,5 mg (8 µg/kg mc.); w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 h, a dożylnie: wstrzykiwać powoli od 0,25 mg do 0,5 mg (od 4 µg/kg mc. do 8 µg/kg mc.). Przed podaniem 0,5 mg salbutamolu (1 ml roztworu) można rozcieńczyć do 10 ml wodą do wstrzykiwań (stężenie po rozcieńczeniu 50 µg/ml) i podawać po 5 ml rozcieńczonego leku (250 µg/5 ml) powoli dożylnie. Preparat może być stosowany również drogą nebulizacji w dawce 2,5 mg do 5 mg (w stanie astmatycznym co 1 do 3 h).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel