SABRIL proszek

  • SABRIL stosowany jest w leczeniu padaczki w skojarzeniu w napadach częściowych opornych na leczenie, które są lub nie są wtórnie uogólnione oraz w monoterapii napadów padaczkowych u niemowląt (zespół Westa).
  • SABRIL proszek
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
wigabatryna (Vigabatrinum)

Wskazania:
- leczenie w skojarzeniu padaczki z napadami częściowymi opornymi na leczenie, które są lub nie są wtórnie uogólnione
- monoterapia napadów padaczkowych u niemowląt (zespół Westa)

Działanie:
Sabril jest lekiem przeciwdrgawkowym, który jest selektywnym nieodwracalnym inhibitorem aminotransferazy GABA (enzymu odpowiedzialnego za rozkład GABA). Substancja czynna wigabatryna szybko wchłania się po podaniu doustnym, niezależnie od pokarmu. Nie ma bezpośredniej zależności między stężeniem leku w osoczu, a jego skutecznością. To tempo resyntezy aminotransferazy GABA wpływa bardziej na czas działania niż stężenie leku w osoczu. Około 70% pojedynczej dawki eliminowane jest w postaci niezmienionej z moczem. Okres połowicznego rozpadu leku wynosi 5-8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na wigabatrynę lub pozostałe składniki preparatu Sabril

Dawkowanie Sabril proszek:
Lek podawany jest doustnie. Leczenie powinno być prowadzone wyłącznie przez lekarza specjalistę w leczeniu padaczki, neurologa lub neurologa dziecięcego. Jeżeli po przeprowadzeniu odpowiedniej próby leczenia nie stwierdza się istotnej poprawy pod względem skuteczności kontroli napadów padaczkowych, nie należy kontynuować leczenia wigabatryną. Lek odstawia się stopniowo odstawić pod ścisłym nadzorem lekarza. U dorosłych podaje się 2-3 g na dobę. Dzieci: zalecana dawka początkowa wynosi 40 mg/kg mc./dobę. Dzieci o mc. 10-15 kg - 0,5-1 g na dobę; dzieci o mc. 15-30 kg - 1-1,5 g/dobę; dzieci o mc. 30-50 kg - 1,5-3 g/dobę; dzieci o mc. >50 kg - 2-3 g/dobę. Niemowlęta - monoterapia napadów padaczkowych wieku niemowlęcego (zespół Westa): dawka początkowa wynosi 50 mg/kg mc. na dobę, maksymalnie do 150 mg/kg mc. na dobę. Podawać przed posiłkiem lub po posiłku. Granulat należy rozpuścić w wodzie, soku owocowym lub mleku bezpośrednio przed spożyciem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel