SERACTIL tabletki

  • SERACTIL zawiera deksibuprofen i stosowany jest w leczeniu ostrego bólu menstruacyjnego, a także innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego (bóle mięśniowo-szkieletowe lub bóle zębów).
  • SERACTIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
deksibuprofen (Dexibuprofenum)

Wskazania:
W objawowym leczeniu ostrego bólu menstruacyjnego, a także innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego (bóle mięśniowo-szkieletowe lub bóle zębów).

Działanie:
Seractil jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym z grupy pochodnych kwasu propionowego wykazującym działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Hamuje aktywność cyklooksygenazy. Z przewodu pokarmowego wchłania się dobrze. Deksibuprofen jest metabolizowany w wątrobie (hydroksylacja, karboksylacja), a farmakologicznie nieaktywne metabolity są całkowicie wydalane przez nerki (90%). kres połowicznego rozpadu w fazie eliminacji dla deksibuprofenu wynosi 1,8 do 3,5 h. Z białkami osocza wiąże się w 99%, a stężenie maksymalne we krwi występuje po 2 h od doustnego przyjęcia deksibuprofenu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na deksibuprofen, inne NLPZ lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Seractil
- pacjenci u których substancje o podobnym działaniu (np. kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ) wywołują napady astmy, skurcz oskrzeli, ostre zapalenie błony śluzowej nosa, polipy przewodu nosowego, pokrzywkę lub obrzęk naczynioruchowy
- pacjenci ze stwierdzonymi w wywiadzie perforacjami lub krwawieniami z przewodu pokarmowego związanymi ze wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ
- czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego
- krwawienia z naczyń mózgowych lub innymi czynnymi krwawieniami
- czynna choroba Leśniowskiego-Crohna lub czynna postać wrzodziejącego zapalenia jelita grubego
- ciężka niewydolność serca
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (GFR <30 ml/min)
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- III trymestr ciąży

Dawkowanie Seractil:
Lek podawany jest doustnie. Podaje się od 200 do maksymalnie 1200 mg na dobę. Tabletki należy przyjmować podczas posiłku, popijając płynem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel