SENZOP tabletki

  • SENZOP zawiera zopiklon, który stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu bezsenności przejściowej, krótkotrwałej lub przewlekłej w tym trudności w zasypianiu, spłycony sen, wczesne ranne budzenie się u dorosłych pacjentów.
  • SENZOP tabletki
Producent: Jelfa
Skład: zopiklon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
zopiklon (Zopiclonum)

Wskazania:
W krótkotrwałym leczeniu bezsenności przejściowej, krótkotrwałej lub przewlekłej w tym trudności w zasypianiu, spłycony sen, wczesne ranne budzenie się u dorosłych pacjentów.

Działanie:
Zopiklon jest lekiem nasennym z grupy pochodnych cyklopirolonu. Posiada duże powinowactwo do receptorów GABA w OUN (w korze mózgu, korze móżdżku i hipokampie), a nie łączy się z receptorami obwodowymi. Wykazuje działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, ale w odróżnieniu od benzodiazepin, wywiera niewielkie działanie anksjolityczne, przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśniowe. Skraca fazę I snu (senność), wydłuża fazę II (płytki sen), jak również fazy III i IV (głęboki sen). Z przewodu pokarmowego wchłania się szybko, osiągając stężenie maksymalne w czasie 1,5-2 h. Działa po 15-20 minutach od przyjęcia. W 45% wiąże się z białkami osocza. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a eliminacja głównie z moczem (około 80%) w postaci metabolitów. Okres połowicznego rozpadu wynosi około 5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zopiklon lub inne składniki preparatu Senzop
- miastenia
- ciężka postać zespołu bezdechu sennego
- niewydolność oddechowa
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Senzop:
Lek podaje się doustnie. Przyjmuje się 7,5 mg - jedną tabletkę, bezpośrednio przed snem. Leczenie powinno trwać jak najkrócej, a czas leczenia maksymalnie może wynosić 4 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel