SETININ tabletki

  • SETININ wykorzystuje się w leczeniu schizofrenii, epizodów ciężkiej depresji w przebiegu choroby dwubiegunowej, umiarkowanych i ciężkich epizodów maniakalnych przebiegu choroby dwubiegunowej.
  • SETININ tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwetiapina (Quetiapinum)

Wskazania:
- leczenie schizofrenii
- leczenie epizodów ciężkiej depresji w przebiegu choroby dwubiegunowej
- leczenie umiarkowanych i ciężkich epizodów maniakalnych przebiegu choroby dwubiegunowej
- zapobieganie nawrotom u pacjentów z zaburzeniami dwubiegunowymi, u pacjentów z epizodami maniakalnymi lub depresyjnymi reagującymi na leczenie kwetiapiną

Działanie:
Substancja czynna kwetiapina należy do atypowych leków przeciwpsychotycznych. Wykazuje wraz ze swoim metabolitem większe powinowactwo do receptorów serotoninowych (5HT2) i dopaminowych D1 i D2 w mózgu. Dodatkowo norkwetiapina ma wysokie powinowactwo do transportera norepinefryny (NET). Kwetiapina podana doustnie jest dobrze wchłaniana i intensywnie metabolizowana. Pokarm nie ma znaczącego wpływu na biodostępność leku, a wiązanie z białkami osocza wynosi 83%. Metabolizm zachodzi głównie w wątrobie (z udziałem CYP3A4). Około 73% leku wydalane jest z moczem i 21% z kałem. Okres połowicznej eliminacji wynosi 7 h dla kwetiapiny i 12 h dla jej głównego metabolitu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kwetiapinę lub pozostałe składniki preparatu Setinin
- jednoczesne stosowanie inhibitorów cytochromu P450 3A4 takich jak: inhibitory proteazy HIV, przeciwgrzybiczne azole, erytromycyna, klarytromycyna i nefazodon

Dawkowanie Setinin:
Lek przyjmuje się doustnie. Dawkowanie jest różne w zależności od chorób. Przeważnie całkowite dobowe dawki w ciągu pierwszych 4 dni leczenia wynoszą: 50 mg - 1 dzień, 100 mg - 2 dzień, 200 mg - 3 dzień, 300 mg - 4 dzień, a od 4 dnia dawka powinna wynosić 300-450 mg/dobę. Dawka maksymalna to 800 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel