OSSICA tabletki

  • OSSICA to lek przyczyniający się do sukcesywnego przyrostu masy kostnej i zmniejszenia częstotliwości złamań. Jest to wynik spowolnienia przyspieszonego obrotu metabolicznego kości do poziomu sprzed okresu przekwitania.
  • OSSICA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas ibandronowy (Acidum ibandronicum)

Wskazania:
Preparat należy stosować podczas kuracji leczniczej osteoporozy u osób po klimakterium, ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpieniem złamań. Lek ogranicza ryzyko złamań kręgów; nie potwierdzono natomiast jego efektywności w profilaktyce złamań szyjki kości udowej.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do podawania doustnego. Działa na bazie kwasu ibandronowego, który jest jednym z bisfosfonianów, charakteryzujących się selektywnym działaniem na tkankę kostną. Przyczynia się do zatrzymywania funkcji komórek kościogubnych, nie wywołując jednocześnie bezpośredniego wpływu na proces syntezowania kostnego. Nie wykazano, aby preparat oddziaływał na mobilizację komórek kościogubnych. U kobiet po klimakterium, lek powoduje sukcesywny przyrost masy kostnej i ograniczenie częstości złamań. Dochodzi do tego w wyniku spowolnienia przyspieszonego obrotu metabolicznego tkanki kostnej do poziomu sprzed klimakterium.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- deficyt wapnia
- nieprawidłowości w obrębie przełyku, przyczyniające się do opóźnienia jego opróżniania, np. skurcz dolnej części przełyku bądź jego zwężenie
- brak zdolności do utrzymania pozycji stojącej albo siedzącej przez przynajmniej 1 godzinę
- ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie Ossica:
Stosować doustnie, u osób dorosłych. Wskazane jest stosowanie dawki wynoszącej 1 tabl. powl. 150 mg raz na miesiąc. Preparat przyjmować tego samego dnia każdego miesiąca, po całonocnym okresie niejedzenia (przynajmniej 6 h od ostatniego posiłku), na 60 minut przed pierwszym posiłkiem bądź napojem (innym niż woda) w danym dniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel