OLAZAX tabletki

  • OLAZAX jest preparatem, który wykazuje właściwości przeciwmaniakalne i regulujące nastrój. Ponadto działa przeciwpsychotycznie. Zawarta w nim olanzapina łagodzi objawy schizofrenii i manii.
  • OLAZAX tabletki
Producent: Glenmark
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w ramach długoterminowej kuracji podtrzymującej osób cierpiących na schizofrenię, u których uzyskano poprawę stanu we wstępnym stadium terapii olanzapiną. Lek zalecany jest także w przypadku epizodów manii o umiarkowanym albo ciężkim natężeniu oraz w celu zapobiegania reemisji choroby afektywnej dwubiegunowej.

Działanie:
Lek w postaci tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego, charakteryzujący się działaniem przeciwpsychotycznym, przeciwmaniakalnym i normalizującym samopoczucie. Zawdzięcza to zawartości olanzapiny, która ma wpływ na następujące receptory: histaminowe receptory H1, cholinergiczne receptory muskarynowe (M1-M5), serotoninowe (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), dopaminowe (D1, D2, D3, D4, D5) i ?1-adrenergiczne. Jego oddziaływanie na receptor 5-HT2 jest większe niż w przypadku receptora D2. Ponadto olanzapina w selektywny sposób zmniejsza aktywność pobudzającą komórek nerwowych dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), posiadając jednocześnie nieznaczny wpływ na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- ryzyko wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olazax:
Stosować doustnie, u osób dorosłych, bez względu na jedzenie. W przypadku schizofrenii należy rozpoczynać leczenie od dawki olanzapiny wynoszącej 10 mg/24h. Przy epizodach manii na początku podawać 15 mg/24h w ramach monoterapii albo 10 mg/24h w terapii skojarzonej. W celu przeciwdziałania nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej zaleca się na początku podawanie 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel