OLANZAPINE APOTEX tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej

  • OLANZAPINE APOTEX to lek przeciwpsychotycznych, który pozytywnie wpływa na stan chorych na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową. Wykazuje właściwości przeciwmaniakalne.
  • OLANZAPINE APOTEX tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej
Producent: Apotex
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku u osób dorosłych podczas leczenia schizofrenii, umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych, a także w ramach profilaktyki reemisji tych epizodów w czasie choroby afektywnej dwubiegunowej, u osób u których wystąpiła odpowiedź na początkowy przebieg leczenia.

Działanie:
Produkt ma postać tabletek ulegających rozpuszczeniu w jamie ustnej. Działa na bazie olanzapiny, zaliczanej do kategorii preparatów przeciwpsychotycznych i przeciwmaniakalnych. Wykazuje właściwości stabilizujące nastrój. Posiada powinowactwo do takich receptorów jak: cholinergiczny receptorów muskarynowych (M1-M5), dopaminowy (D1, D2, D3, D4, D5), serotoninowy (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), ?1-adrenergiczny i histaminowy receptorów H1. Charakteryzuje się większym powinowactwem do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Lek działa wybiórczo przyczyniając się do zmniejszenia stymulującej aktywności komórek nerwowych dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- prawdopodobieństwo wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olanzapine Apotex:
Stosować doustnie, u osób dorosłych, bez względu na posiłki. W przypadku schizofrenii należy rozpoczynać leczenie od dawki olanzapiny wynoszącej 10 mg/24h. Przy epizodach manii rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 15 mg/24h w czasie monoterapii bądź 10 mg/24h w ramach terapii skojarzonej. W celu zapobiegania reemisji choroby afektywnej dwubiegunowej zaleca się na początku podawanie 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel