OLANZAPINA STADA tabletki

  • OLANZAPINA STADA to lek działający na bazie olanzapiny, która odpowiada za działanie przeciwmaniakalne i przeciwpsychotyczne. Preparat przyczynia się do ustabilizowania samopoczucia.
  • OLANZAPINA STADA tabletki
Producent: Stada
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Lek zaleca się wykorzystywać w przypadku schizofrenii, średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii. Wskazany również w celu zapobiegania reemisji choroby afektywnej dwubiegunowej.

Działanie:
Produkt ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi olanzapina, która jest lekiem przeciwpsychotycznym, przeciwmaniakalnym i stabilizującym samopoczucie. Charakteryzuje się powinowactwem do znacznej liczby receptorów: dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5), cholinergicznych receptorów muskarynowych (M1-M5), ?1-adrenergicznych, serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6) i histaminowych receptorów H1. Posiada większe powinowactwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Substancja czynna wybiórczo zmniejsza stymulującą aktywność komórek nerwowych dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), posiadając równocześnie nieznaczne oddziaływanie na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- ryzyko wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olanzapina Stada:
Stosować doustnie, u osób dorosłych, bez względu na posiłki. W przypadku schizofrenii należy rozpoczynać leczenie od dawki olanzapiny wynoszącej 10 mg/24h. Przy epizodach manii na początku podawać 15 mg/24h w ramach monoterapii albo 10 mg/24h w terapii skojarzonej. W celu przeciwdziałania nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej zaleca się na początku podawanie 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel