OKSAZEPAM tabletki

  • OKSAZEPAM to lek doustny przeznaczony do stosowania doraźnego przy zaburzeniach lękowych. Zawarty w nim oksazepam łagodzi stany lękowe oraz wykazuje właściwości nasenne i uspokajające.
  • OKSAZEPAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
oksazepam (Oxazepamum)

Wskazania:
Lek zaleca się wykorzystywać w przypadku zaburzeń lękowych, które towarzyszą nerwicom oraz innym zaburzeniom psychosomatycznym. Wskazany również w zaburzeniach snu o podłożu czynnościowym. Stosować doraźnie i przez krótki okres czasu.

Działanie:
Produkt ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi oksazepam, który jest pochodną 1,4-benzodiazepiny. Odpowiada za oddziaływanie na dużą liczbę struktur o.u.n., szczególnie układ limbiczny i podwzgórze (struktury mające związek z regulacją czynności emocjonalnych). Preparat intensyfikuje blokujące działanie komórek nerwowych GABA-ergicznych w obrębie kory mózgowej, hipokampa, móżdżku, wzgórza i podwzgórza. Przyczynia się do wzrostu powinowactwa receptora GABA-ergicznego do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) (endogennego neurotransmitera wykazującego właściwości blokujące). Preparat odpowiada za łagodzenie stanów lękowych. W mniejszym stopniu działa nasennie i rozluźniająco na napięcie mięśni szkieletowych. Wykazuje właściwości przeciwdrgawkowe.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- zaburzenia wydolności oddechowej, bez względu na przyczynę
- zespół bezdechu nocnego
- zaburzenia pracy wątroby
- Myasthenia gravis
- ostra porfiria
- zatrucie alkoholem, lekami nasennymi albo innymi środkami wykazującymi właściwości blokujące wobec ośrodkowego układu nerwowego.

Dawkowanie Oksazepam:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przy zaburzeniach lękowych podawać 10-30 mg x 3-4/24h. Pomocniczo przy zaburzeniach snu podawać 10-30 mg na 60 minut przed snem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel