OPACORDEN tabletki

  • OPACORDEN jest preparatem wykazującym właściwości przeciwarytmiczne. Swoje właściwości zawdzięcza zawartości amiodaronu, który blokuje kanały potasowe. Przeznaczony jest do stosowania doustnego.
  • OPACORDEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek amiodaronu (Amiodaroni hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w przypadku zaburzeń rytmu towarzyszących zespołowi Wolff'a-Parkinsona-White'a (WPW). Wskazany również przy migotaniu i trzepotaniu przedsionków, napadowych tachyarytmiach nadkomorowych: częstoskurcz nadkomorowy i węzłowy (jeżeli inne preparaty nie są zalecane); oraz groźnych dla życia komorowych zaburzeniach rytmu (tachykardia komorowa, migotanie komór), gdy pozostałe preparaty przeciwarytmiczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy leków przeciwarytmicznych klasy III. Zawiera amiodaron, którego działanie polega na hamowaniu kanałów potasowych, chociaż charakteryzuje się właściwościami przypisywanymi preparatom przeciwarytmicznym klasy I (zatrzymuje nieczynne kanały sodowe). Przyczynia się do wydłużenia czasu trwania potencjału błonowego wszystkich komórek mięśnia sercowego. Ponadto przedłuża okres niepobudliwości i niekompetycyjnie hamuje receptory ?- i ß-adrenergiczne. Substancja czynna leku blokuje proces przewodzenia w przedsionkach i węźle przedsionkowo-komorowym. W efekcie jego oddziaływania ograniczeniu ulega częstotliwość akcji serca, wydłuża się odcinek PR i QT, ma miejsce spłaszczenie fali T, występuje odcinek U oraz modyfikować może się kształt załamka T. Lek powoduje rozszerzenia naczyń wieńcowych i ograniczenie oporów naczyń obwodowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu oraz jod
- schorzenia dotyczące tarczycy, również występujące w przeszłości
- bradykardia zatokowa,
- blok zatokowo-przedsionkowy
- zespół chorego węzła zatokowego (oprócz pacjentów ze wszczepionym stymulatorem (ryzyko zahamowania czynności węzła))
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst. (oprócz osób ze wszczepionym stymulatorem)
- równoczesne przyjmowanie preparatów, które powodują wydłużenie odcinka QT i mogą wywołać torsade de pointes
- ciąża
- okres karmienia piersią.

Dawkowanie Opacorden:
Stosować doustnie, indywidualnie dostosowując dawkę do stanu pacjenta. Zazwyczaj dawka nasycająca wynosi 200 mg x 3/24h przez 7 dni. W ramach podtrzymywania podaje się 100-200 mg/24h - preparat można stosować co drugi dzień w dawce 200 mg/24h albo codziennie w dawce 100 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel