OLPINAT tabletki

  • OLPINAT jest lekiem działającym na bazie olanzapiny. To jej zawdzięcza właściwości przeciwpsychotyczne i przeciwmaniakalne. Ponadto korzystnie oddziałuje na nastrój pacjenta, skutecznie go normalizując.
  • OLPINAT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Preparat podawać osobom dorosłym w ramach leczenia i zapobiegania epizodom manii o umiarkowanym bądź znacznym nasileniu (jeżeli w terapii epizodu manii uzyskano dobrą odpowiedź na leczenie olanzapiną). Wskazany także w przypadku schizofrenii.

Działanie:
Produkt ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W związku z tym, że zawiera olanzapinę, określanym jest mianem leku przeciwpsychotycznego. Działa przeciwmaniakalnie i stabilizująco na nastrój pacjenta. Posiada powinowactwo do różnych układów receptorowych, np.: cholinergicznych receptorów muskarynowych (M1-M5), histaminowych receptorów H1, ?1-adrenergicznych, serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5). Charakteryzuje się mniejszym powinowactwem do receptora D2 niż do receptora 5-HT2. Co więcej lek powoduje selektywne ograniczanie stymulującej czynności komórek nerwowych dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), posiadając jednocześnie nieznaczny wpływ na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- ryzyko wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olpinat:
Stosować doustnie, u osób dorosłych, bez względu na posiłki. W przypadku schizofrenii należy rozpoczynać leczenie od dawki olanzapiny wynoszącej 10 mg/24h. Przy epizodach manii na początku podawać 15 mg/24h w ramach monoterapii albo 10 mg/24h w terapii skojarzonej. W celu przeciwdziałania nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej zaleca się na początku podawanie 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel