OLICARD 60 RETARD kapsułki

  • OLICARD 60 RETARD to lek doustny, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, poprawy ukrwienia serca oraz ograniczenia zapotrzebowania serca na tlen. Działa na bazie izosorbidu.
  • OLICARD 60 RETARD kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
monoazotan izosorbidu (Isosorbidi mononitras)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach profilaktyki ataków dławicy piersiowej towarzyszącym stabilnej chorobie wieńcowej.

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek o przedłużonym uwalnianiu przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi monoazotan izosorbidu, który zaliczany jest do kategorii terapeutycznej nitratów. Wykazuje bezpośrednie działanie rozkurczające wobec mięśni gładkich naczyń krwionośnych, powodując ich rozszerzenie. W konsekwencji ma miejsce zwiększenie objętości układu żylnego, a co więcej spada prąd wsteczny w kierunku serca, ogranicza się objętość komór i ciśnienie napełniania. W związku ze zmniejszeniem promieni komór i napięcia ich ścian podczas skurczu obniżone zostaje zapotrzebowanie mięśnia sercowego na energię i tlen. Z kolei spadek ciśnienia napełniania jam serca przyczynia się do poprawy przepływu warstwy podwsierdziowej zwłaszcza tej zagrożonej ryzykiem niedokrwienia. Rozszerzenie znacznych tętnic zlokalizowanych blisko serca powoduje spadek oporu naczyniowego oraz oporu płucnego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenia krążenia (wstrząs, zapaść krążeniowa)
- wstrząs kardiogenny
- znaczna hipotonia
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów 5-fosfodiesterazy, np. sildenafilu, wardenafilu albo tadalafilu ze względu na prawdopodobieństwo znacznego zintensyfikowania działania hipotensyjnego

Dawkowanie Oliocard 60 Retard:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 1 kaps. (40 mg lub 60 mg) x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel