OMEPRAZOLUM 123RATIO kapsułki

  • OMEPRAZOLUM 123RATIO to inhibitor pompy protonowej, który odpowiada za obniżenie wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Łagodzi objawy m.in. choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka.
  • OMEPRAZOLUM 123RATIO kapsułki
Producent: Teva
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku wrzodów dwunastnicy oraz łagodnych wrzodów żołądka (także tych związanych z przyjmowaniem NLPZ). Wskazany również przy refluksowym zapaleniu przełyku i chorobie refluksowej przełyku oraz w ramach leczenia podtrzymującego profilaktycznego reemisji refluksowego zapalenia przełyku. Stosować przy zespole Zollingera-Ellisona oraz w skojarzeniu z odpowiednimi preparatami przeciwbakteryjnymi w celu usunięcia zakażenia Helicobacter pylori u osób z wrzodami trawiennymi. Lek można stosować u dzieci wyłączeni z ciężkim refluksowym zapaleniem przełyku, gdy inne metody leczenia nie były skuteczne.

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Stanowi źródło omeprazolu, który jest inhibitorem pompy protonowej. W bezpośredni sposób i zależnie od zastosowanej porcji leku blokuje czynność enzymu H+/K+-ATP-azy, odpowiedzialnego za wytwarzanie HCl przez komórki okładzinowe. Działa blokująco zarówno na wydzielanie podstawowe, jak i stymulowane, bez względu na bodziec pobudzający. Sprzyja wzrostowi pH i ograniczeniu objętości soku żołądkowego. Substancja czynna leku ulega wchłonięciu w jelicie cienkim, a najwyższe stężenie we krwi osiąga w ciągu 1-3 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- równoczesne podawanie preparatu z atazanawirem, ze względu na znaczne ograniczenie biodostępności atazanawiru
- terapia skojarzona z klarytromycyną u osób z zaburzoną pracą wątroby.

Dawkowanie Omeprazolum 123Ratio:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przy wrzodach dwunastnicy lub żołądka oraz refluksowym zapaleniu przełyku: 20 mg x 1/24h przez 2-8 tyg.; w leczeniu podtrzymującym zapobiegającym reemisji zaleca się 10 mg x 1/24h. W niektórych przypadkach choroby wrzodowej dwunastnicy, łagodnych wrzodów żołądka i refluksowego zaplenia przełyku dawkę omeprazolu można zwiększyć do 40 mg x 1/24h. Dzieciom powyżej 2 roku życia i młodzież z ciężkim refluksowym zapaleniem przełyku: u dzieci o masie ciała 10 kg- 20 kg: 10 mg/24h; u dzieci o masie ciała większej niż 20 kg: 20 mg/24h. Kuracja lecznicza trwa zazwyczaj 4-8 tyg., nie powinna przekraczać 12 tyg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel