OSTENIL tabletki

  • OSTENIL to lek działający na bazie kwasu ibandronowego, który odpowiada za zwiększenie masy, gęstości, a przede wszystkim wytrzymałości tkanki kostnej, ograniczając ryzyko występowania złamań.
  • OSTENIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas alendronowy (Acidum alendronicum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu pacjentkom po okresie przekwitania, w przypadku osteoporozy, w celu ograniczenia ryzyka złamań kręgów i szyjki kości udowej. Stosować również przy osteoporozie u mężczyzn chorych na osteoporozę, w profilaktyce złamań w obrębie kręgów i szyjki kości udowej.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do podawania doustnego. Ze względu na zawartość kwasu alendronowego zaliczany jest do grupy bisfosfonianów. Odpowiada za hamowanie osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej, nie oddziałując bezpośrednio na proces ich tworzenia. Dzięki temu przyczynia się do sukcesywnego przyrostu masy kostnej i znacznie ogranicza ryzyko pojawienia się nowych złamań. Przyjmowanie leku pozytywnie oddziałuje na gęstość mineralną kości oraz ogranicza częstotliwość występowania złamań kręgów i szyjki kości udowej u pacjentek po klimakterium. Biodostępność leku po zastosowaniu doustnym, po nocnej przerwie w jedzeniu, na 2 h przed pierwszym posiłkiem wynosi 0,64% i ulega odpowiednio ograniczeniu do 0,46% i 0,39%, jeśli alendronian jest przyjmowany na 60 lub 30 minut przed standardowym śniadaniem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- niezdolność do utrzymania pozycji stojącej bądź siedzącej przez przynajmniej 30 minut
- nieprawidłowości w obrębie przełyku, przyczyniające się do opóźnienia jego opróżniania, np. zwężenie, owrzodzenie, skurcz wpustu żołądka
- niedobór wapnia
- ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie Ostenil:
Stosować doustnie, u osób dorosłych. Przyjmować dawkę wynoszącą 70 mg (1 tabl.) raz na 7 dni. Lek należy stosować przynajmniej 0,5h przed pierwszym posiłkiem, napojem, a także zastosowaniem innych preparatów, popijając pełną szklanką przegotowanej wody (co najmniej 200 ml). Preparat stosować rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Przez co najmniej 30 minut po zażyciu leku nie należy się kłaść.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel