OSPORIL koncentrat do sporządzania roztworów do infuzji

  • OSPORIL to lek przeznaczonych do stosowania dożylnego. W jego skład wchodzi kwas zoledronowy – inhibitor resorpcji kości przez osteoklasty. Wykazuje także właściwości przeciwnowotworowe.
  • OSPORIL koncentrat do sporządzania roztworów do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas zoledronowy (Acidum zoledronicum)

Wskazania:
Lek zalecany jest do stosowania w ramach profilaktyki powikłań kostnych (złamań patologicznych, złamań kompresyjnych kręgów, napromieniania albo operacji kości, albo niedoboru wapnia wywołanego chorobą nowotworową) u osób dorosłych z zaawansowanym stadium raka przebiegającym z zajęciem kości. Wskazany również podczas hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową (TIH) u osób dorosłych.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków bisfosfonianów. Zawiera kwas zoledronowy, który jest inhibitorem resorpcji kości przez osteoklasty. Preparat przyczynia się do resorpcji kości, nie przynosząc negatywnych konsekwencji tworzeniu się, mineralizacji oraz właściwościom mechanicznym tkanki kostnej. Substancja czynna działa także przeciwnowotworowo, co może mieć wpływ na jego ogólną efektywność podczas kuracji leczniczej przerzutów nowotworowych do kości. Badania in vivo wskazują, że lek blokuje resorpcję kości przez osteoklasty, co modyfikuje mikrośrodowisko szpiku kostnego, powodując ograniczenie podatności szpiku na wzrost komórek rakowych oraz wykazuje właściwości antyangiogenne i przeciwbólowe. Badania in vitro dowodzą, że kwas zoledronowy blokuje proliferację osteoblastów. Działa bezpośrednio cytostatycznie i proapoptotycznie wobec komórek rakowych. Wykazuje synergiczne działanie cytostatyczne z innymi preparatami przeciwnowotworowymi. Działa przeciwadhezyjnie i przeciwinwazyjnie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- karmienie piersią

Dawkowanie Osporil:
Stosować dożylnie, u osób dorosłych. Jego stosowanie powinien zlecać lekarz, który posiada doświadczenie w dożylnym aplikowaniu preparatów z grupy bisfosfonianów. W ramach profilaktyki powikłań kostnych u osób z zaawansowanym procesem rakowym z zajęciem kości zaleca się stosowanie 4 mg co 3-4 tygodnie. Stosować w skojarzeniu z preparatami wapnia w ilości 500 mg/24g oraz witaminą D w ilości 400 j.m./24h. Początek działania leku występuje po 2-3 miesiącach. W ramach leczenia TIH należy stosować w przypadku hiperkalcemii jednorazowo 4 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel